Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-11-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-11-01
Radom otrzyma 189 mln zł na III etap projektu wod-kan
Pexels, CC0
Pexels, CC0

23 października Komisja Europejska zatwierdziła 189 milionów złotych dofinansowania dla radomskich wodociągów. Władze miasta liczą, że dzięki inwestycjom radomska woda w przyszłym roku będzie tańsza.

Wniosek radomskiej spółki wygrał w konkursie o dofinansowanie unijne już wcześniej, a pomniejsze prace już się rozpoczęły. Dla tek dużej dotacji konieczne jest jednak zatwierdzenie KE, które przyszło w zeszłym tygodniu.

Głównym celem zadania jest poprawa jakości wody. "W wielu miejscach w Radomiu woda ma bardzo dobrą jakość - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski - można ją pić nawet z kranu bez żadnego zagrożenia. Mamy jednak świadomość wyzwań. Wiemy, że są takie miejsca, gdzie woda ma żółtawy kolor, ale to się zmieni dzięki otrzymanym funduszom."

Inwestycje mają także pozwolić na obniżenie kosztów produkcji wody i obniżkę cen. "Najnowsze wyliczenia wskazują - dodaje Witkowski - że istnieje możliwość obniżenia opłat dla mieszkańców. W 2019 roku cena za wodę w Radomiu na pewno będzie tańsza. Mogę powiedzieć, że w 2019 roku taryfa za wodę będzie niższa o około 40 groszy."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
wyborcza.pl, echodnia.eu

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :