
Gliwickie wodociągi podkreślają, że założony przez spółkę na rok 2017 efekt ekologiczny inwestycji został osiągnięty. W dzielnicach Bojków, Ostropa i Dolna Wieś wybudowano w sumie 74 km sieci kanalizacji sanitarnej, do której podłączono ponad 8 tys. mieszkańców.
Zakończona inwestycja była kontynuacją przedsięwzięć podejmowanych w latach ubiegłych przez gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji mających na celu poprawę i wyposażenie miasta w infrastrukturę wodno–ściekową. Działania obejmowały dwa etapy.
Pierwszy etap składał się z 13 kontraktów na roboty budowlane dla dzielnic miasta: Brzezinka, Żerniki, Łabędy, Sośnica, Ligota Zabrska, ul. Tarnogórska, ul. Kozielska, Stare Miasto, Czechowice. W jego ramach powstało 112 km kanalizacji sanitarnej, 54 km kanalizacji deszczowej oraz przeprowadzono renowację 8 km kanalizacji ogólnospławnej. W skład inwestycji wchodziło także wykonanie 7 przepompowni ścieków. Nowa kanalizacja sanitarna została włączona poprzez istniejący system do Centralnej Oczyszczalni Ścieków, którą oddano do użytku w 2002 roku.
Dalsze inwestycje w zakresie poprawy gospodarki wodno-ściekowej kontynuowane były w ramach drugiego etapu projektu, którego realizacja zakończyła się 31 grudnia 2015 roku. Projekt obejmował 17 zadań m.in modernizację Stacji Uzdatniania Wody, budowę Stacji Zrzutu Osadów, modernizację 2,3 km wodociągu w tym oddane do użytku 2,1 km kanalizacji deszczowej i 74 km sieci kanalizacji sanitarnej w dzielnicach Bojków, Ostropa i Dolna Wieś.
Dzięki inwestycjom z 2017 roku Gliwice kontynuują realizację strategii zrównoważonego rozwoju i dostosowywania się do krajowych i unijnych regulacji w zakresie oczyszczania ścieków komunalnych i ochrony wód przed zanieczyszczeniami. Pozytywne efekty odczuwalne będą zarówno dla mieszkańców jak i środowiska naturalnego.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- pwik.gliwice.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dobór pomp. Pompy na miarę.
W wodociągach miejskich, pracujących w warunkach małej różnicy wysokości położenia punktów zaopatrywanych w wodę oraz potrzeby tłoczenia...
-
Kilka powodów, by zainwestować w magazyn energii
Wysokie ceny prądu, zmiany w systemie rozliczeń prosumentów i coraz większa dostępność technologii sprawiają, że magazyny energii cieszą się...
-
-
-
-
-
-