Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-12-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-01-30
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu wdrożyło pompy Qdos 30
Qdos 30 w PWiK Oświęcim
Qdos 30 w PWiK Oświęcim

Firma Watson-Marlow Fluid Technology Solutions (WMFTS),  informuje o wdrożeniu perystaltycznych pomp dozujących Qdos 30 w procesie uzdatniania wody w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu. Rozwiązanie pozwoliło znacząco obniżyć czasochłonność i koszty obsługi urządzeń.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu dostarcza wodę mieszkańcom miasta już od ponad 65 lat. Oświęcimskie wodociągi zasilają 60 tys. odbiorców za pomocą blisko 500 kilometrów sieci wodociągowej wraz z przyłączami, natomiast ścieki odprowadzane są przez 180-kilometrową sieć sanitarną. Najwyższą jakość wody zapewnia własne laboratorium oraz nowoczesny system bio-monitoringu.

Jednym z kluczowych etapów uzdatniania wody pitnej jest jej dezynfekowanie przy pomocy roztworu dwutlenku chloru – substancji odkażającej o silnie utleniającym działaniu. Jednak zarówno pompy, jak i inne elementy instalacji muszą być przystosowane do pracy w silnie korozyjnym środowisku. Dlatego do dozowania dwutlenku chloru Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wdrożyło dwie pompy Qdos 30 firmy Watson-Marlow Fluid Technology Solutions, o wydajności do 500 ml/min, z głowicami ReNu pracującymi pod ciśnieniem 2 bar.

– Wykorzystywane przez nas wcześniej pompy wymagały częstej, czasochłonnej konserwacji – powiedział Bartłomiej Krawczyk, Starszy Mistrz ds. Remontów Wydziału Produkcji Wody, PWiK Oświęcim – dlatego zdecydowaliśmy się wdrożyć kompaktowe, niewymagające częstej obsługi i łatwe do serwisowania pompy Qdos.

Decyzja o wdrożeniu została podjęta po przeprowadzeniu miesięcznego testu pomp w środowisku produkcyjnym.

– Testy przebiegły pomyślnie. Od samego początku pompy spełniały wszystkie nasze wymagania. Mimo korozyjnego środowiska działały bezawaryjnie, niezwykle precyzyjnie dozowały roztwór dwutlenku chloru – co jest niezwykle ważne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i spełnianie norm dotyczących wody pitnej – i działały praktycznie bezobsługowo – powiedział Bartłomiej Krawczyk.

Roztwór dwutlenku chloru jest zamknięty wewnątrz elastycznego i odpornego chemicznie przewodu, nie ma więc kontaktu ani z mechanizmem pompy, ani z otoczeniem zewnętrznym. Dzięki prostej konstrukcji, obejmującej minimalną liczbę części ruchomych, pompa jest trwała, niezawodna i cicha, nie potrzebuje też dodatkowych akcesoriów.

Wymiana opatentowanej głowicy pompującej ReNu – jedynej części podlegającej zużyciu – może zostać przeprowadzona w ciągu zaledwie jednej minuty, bez stosowania specjalistycznych narzędzi.

– Pompy Qdos są coraz chętniej wykorzystywane przez polskie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne zarówno w procesach uzdatniania wody, jak i oczyszczania ścieków. Wysoko ceniona jest zarówno ich wysoka jakość, odporność chemiczna i niezawodność, jak i łatwość 0bbbb073erwisowania, bezobsługowa praca czy stabilność i powtarzalność dozowania.

Dzięki temu firmy oszczędzają czas i pieniądze, są też bardziej przyjazne dla środowiska – powiedział Chrystian Zemła, inżynier sprzedaży Watson Marlow Sp. z o.o.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
solskipr
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także