
Trwają prace nad stworzeniem europejskiej mapy odnawialnych źródeł energii. Każdy internauta może zgłosić kolejny punkt, który miałby zostać dodany na mapie online.
Inicjatywa stworzenia mapy odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych ma charakter pozarządowy. Projekt nosi nazwę „Repowermap". Celem tego projektu jest promowanie odnawialnych źródeł energii, a także efektywności energetycznej. Twórcy tej inicjatywy chcą także przy pomocy tworzonej mapy podnosić świadomości ekologiczną internautów oraz ułatwiać wymianę informacji między dostawcami technologii, instalatorami i eksploatatorami instalacji, a także potencjalnymi inwestorami. Na mapie znajdują się konkretne przykłady zrównoważonego wykorzystania energii oraz informacje na temat powiązanych z tym wydarzeń, które mają zachęcać do wykorzystania odnawialnych źródeł energii i podnoszenia efektywności energetycznej.
Kto może dodawać nowe miejsca na mapie? „Ludzie tacy jak ty! Jesli zainstalowałeś system odnawialnych źródeł energii albo zbudowałeś efektywny energetycznie budynek zachęcamy do dodania przykładu takiego projektu na repowermap.org. Uczyń swój przykład(y) widoczny dla innych aby przekazać swoje doświadczenia i zmotywować innych do używania tych technologii. Każdy przykład jest ważny!" - wyjaśniają inicjatorzy projektu na swojej stronie internetowej. Na mapie online można znaleźć obiekty w takich kategoriach jak biomasa, energia pływów morskich, geotermia, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne.
W rozwijanie mapy w ramach inicjatywy Repowermap zaangażowało się wiele organizacji pozarządowych, władze regionalne i lokalne z całej Europy jak również firmy z branży energetycznej. Repowermap zostało oficjalnym partnerem Kampanii Zrównoważonej Energii Komisji Europejskiej i jest wspierana przez program Inteligentna Energia dla Europy.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- ieo.pl/ repowermap.org

Komentarze (0)
Czytaj także
-
ESG jako fundament nowoczesnego biznesu
Współczesny świat biznesu przechodzi głęboką transformację, w której kwestie środowiskowe, społeczne i zarządcze, określane skrótem ESG, zyskują...
-
Audyty prosumenckie
W ostatnich latach w Polsce można było zauważyć znaczny przyrost instalowania kolektorów słonecznych w gospodarstwach domowych. A jak wygląda...
-
-
-
-
-