Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-09-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-09-03
Polskie technologie ruszają w świat
Laureaci GreenEvo odwiedzą ze swoimi technologiami 11 państw.
Laureaci GreenEvo odwiedzą ze swoimi technologiami 11 państw.

Polskie „zielone" technologie wyłonione w ramach projektu GreenEvo ruszyły w świat. W ramach zagranicznych misji handlowych zawitają one do 11 państw, a wśród nich Rosji i Chin.

W ramach programu GreenEvo Ministerstwo Ochrony Środowiska we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwem Gospodarki i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, wspierają rozwój polskich „zielonych" technologii. Jedną z form wsparcia jest zorganizowanie misji handlowych. Pojadą na nie laureaci dotychczasowych trzech edycji programu. Łącznie swoje rozwiązania będzie mogło zaprezentować 40 firm. Pojadą one ze swoimi technologiami do Algierii, Azerbejdżanu, Chorwacji, Chile, Kazachstanu, Malezji, Mołdawii, Rosji, Turcji, Ukrainy i Wietnamu.

Przedstawiciele polskich przedsiębiorstw spotkają się w odwiedzanych krajach z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami administracji państwowej i samorządowej. W ramach projektu zaplanowano także udział przedsiębiorców w trzech międzynarodowych wydarzeniach dotyczących zielonych technologii. „Na misje handlowe z firmami GreenEvo jedziemy w konkretnym celu. Chcemy pokazać, że polskie technologie środowiskowe są innowacyjne, nowoczesne i mogą śmiało konkurować z największymi globalnymi dostawcami w tym obszarze. To w czym pomagamy, to m.in. wsparcie rządowe i pośrednictwo w kontaktach, niezbędne do łączenia partnerów z dotąd odległych biznesowo obszarów" – wyjaśnia Marcin Korolec, minister środowiska.

Wśród technologii, które pojadą na „tournée" po świecie jest T-Technology należąca do przedsiębiorstwa Technologie Ekologiczne – Zbigniew Tokarz. Służy ona do przeróbki odpadów z tworzyw sztucznych na paliwa płynne. Wśród wyróżnionych jest także opracowana przez firmę Biogradex technologia oczyszczania ścieków, którą wykorzystano m.in. w wiosce olimpijskiej w Pekinie. Inny laureat GreenEvo – firma PP-EKO – rozpoczęła natomiast w Japonii pilotażowy projekt wdrożenia technologii ROVAPO® do produkcji czystej wody technologicznej ze ścieków przemysłowych. Jest to technologia typu „zero-discharge".

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to autorski projekt Ministerstwa Środowiska. Jego celem jest pomoc w promocji i międzynarodowym transferze polskich technologii ekologicznych. Co roku firmy zgłaszają do udziału w konkursie nowe, innowacyjne rozwiązania. Te następnie oceniają niezależni eksperci, którzy wybierają też laureatów. Uczestnictwo w projekcie i marka GreenEvo gwarantują firmom m.in. szkolenia i usługi doradcze oraz pomoc w udoskonalaniu oferty tak, by jak najlepiej zaspokajała ona oczekiwania potencjalnych zagranicznych kontrahentów.

(Bar)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
mos.gov.pl/ greenevo.gov.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także