Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-08-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-26
Ozonowanie w prywatnych mieszkaniach i domach – czy warto je przeprowadzić?
Ozonowanie w prywatnych mieszkaniach i domach – czy warto je przeprowadzić?

Ozonowanie staje się coraz bardziej popularną metodą walki z drobnoustrojami w różnych lokalach użytkowych i lokalach publicznych. Czy i kiedy warto przeprowadzić ten proces w swoim domu? Dowiesz się z poniższego artykułu.


Czym jest ozonowanie?

Ozonowanie należy do zgodnych z potrzebami środowiska metod dezynfekcji pomieszczeń i pojazdów. Sprawdza się w usuwaniu przykrych zapachów oraz chorobotwórczych drobnoustrojów. Po przeprowadzeniu całego procesu można liczyć na przyjemny zapach, przypominający woń powietrza po burzy. Metoda ta wyróżnia się dużą skutecznością w oczyszczaniu różnych pomieszczeń (również tych, które wymagają wręcz sterylnych warunków, na przykład sal szpitalnych), a przy tym jest bezpieczna dla ludzi, dlatego może być bez większych obawach przeprowadzona w domach, w których mieszkają dzieci i alergicy. W dodatku nie musisz martwić się, że pod wpływem ozonu zniszczeniu ulegnie wyposażenie Twojego domu. Jeśli dodamy do tego fakt, że ozon doskonale radzi sobie w oczyszczaniu klimatyzacji, nie dziwi to, że jest coraz częściej wybieraną metodą dezynfekcji.


Dla kogo ozonowanie w domu lub mieszkaniu?

Pierwszym wskazaniem są te miejsca, które przez dłuższy czas były niezamieszkane lub niesprzątane. Wśród klientów zdarzają się także często właściciele mieszkań, które były wynajmowane osobom, które nie przywiązywały zbyt dużej wagi do utrzymywania go w czystości. Ozonowanie jest zalecane także w przypadku, gdy mieszkanie lub dom uległo sytuacji losowej, do której należy pożar czy zalanie. Zastosowanie ozonu jest również polecane po oczyszczeniu ściany z grzyba i innych wykwitów.

Na zakończenie warto dodać, że ozonowanie dobrze jest przeprowadzić także po to, aby zwalczyć alergeny, które często występują w naszych sypialniach (w pościeli, kocach, materacach, poduszkach) oraz w celu odgrzybienia klimatyzacji domowej. Dobrym pomysłem może być także ozonowanie w piwnicy czy na strychu, aby odstraszyć gryzonie i insekty. Warto do tego zestawienia dodać również to, że ozonowanie pozwala na pozbycie się wszelkich bakterii i wirusów, dzięki czemu jest jednym z elementów czyszczenia mieszkania po chorobie wirusowej jednego z domowników. Ozon wnika we wszelkie zakamarki w pomieszczeniach, umożliwiając likwidację drobnoustrojów po chorobach zakaźnych, takich jak gronkowiec, grypa, gruźlica czy odra.


Właściwości ozonu

Z chemicznego punktu widzenia ozon to gaz, który zawiera o jedną więcej cząsteczkę tlenu od tego, którym oddychamy. Wykazuje się właściwościami utleniającymi – służy do utleniania substancji rozpuszczonej. W naturze gaz ten powstaje pod wpływem różnych reakcji chemicznych. Bywa nazywany „aktywnym tlenem" i można go wyczuć najczęściej w powietrzu po burzy. Ozon może zostać wytworzony również sztucznie w ozonatorach pod wpływem wyładowań elektrycznych lub działania UV.

Wykazywane przez ozon właściwości sprawiają, że tak już zostało wspomniane, doskonale radzi sobie z likwidacją drobnoustrojów oraz do walki z pleśnią.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
profesjonalneozonowanie.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także