Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-01-09 | Ostatnia aktualizacja: 2011-01-09
Odzysk odpadów ze starych aut

Odzysk odpadów ze starych aut
Z początkiem roku zacznie tez obowiązywać rozporządzenie ministra środowiska z 14 października 2010 r. w sprawie obliczania poziomów odzysku i recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, które określa zasady i sposób obliczania tych poziomów.
Przepisy te mówią, które elementy pojazdów mają być przeznaczane do odzysku, a które do recyklingu. Elementy które mają trafić do recyklingu, to: metale żelazne, metale nieżelazne, szkło, tworzywa sztuczne. Natomiast frakcje, które zalicza się do procesów odzysku, to np. frakcje z tworzywa sztucznego, w przypadku gdy nie można ich poddać procesom recyklingu, a jedynie spaleniu w celu pozyskania energii. Do tej grupy zalicza się też tzw. frakcję lekką i pyły niezawierające substancji niebezpiecznych oraz takie same elementy, które zawierają substancje niebezpieczne, a również mogą być przekazane do spalenia, by pozyskać z nich energię. Rozporządzenie to podaje też wzory przedsiębiorcom, które mają posłużyć do obliczenia poziomu odzysku i recyklingu, jaki osiągnęły stacje demontażu.
Od 1 stycznia 2010 r. zacznie też obowiązywać rozporządzenie w sprawie rocznego sprawozdania o pojazdach wycofanych z eksploatacji. Dane zawierające informacje nt., liczby pojazdów, ich marki, masy, a nawet rok produkcji, będą przekazywane przez przedsiębiorcę do 15 lutego każdego roku Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz właściwemu marszałkowi województwa.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gazetaprawna.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Zaopatrzenie biogazowni – najważniejsze informacje!
W Europie Zachodniej biogazownie wyrastają jak grzyby po deszczu. Są szczególnie popularne w Niemczech oraz Austrii. Coraz większym...
-
Schneider Electric apeluje o zwiększenie wysiłków w działaniach na rzecz...
Trwa Schneider Electric Innovation Summit World Tour 2021. Jego celem jest wezwanie do przyspieszenia redukcji emisji dwutlenku węgla, aby...
-
-
-
-
-