
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zaprezentował nowy program finansowy adresowany do osób fizycznych, które w przyszłości zamierzają wybudować dom pasywny albo kupić energooszczędne mieszkanie.
Podczas Forum „Energia – Efekt – Środowisko" poddano konsultacjom społecznym zasady programu, zawierające sprawdzone praktyki stosowane przy 45% dopłatach do kolektorów słonecznych. To trzeci, po dopłatach do kolektorów oraz przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, program z którego bezpośrednio skorzystają Polacy zainteresowani inwestowaniem w ochronę środowiska i oszczędzaniem energii na własnych posesjach lub w mieszkaniach.
Jak przewiduje Związek Banków Polskich, zaplanowane 300 mln złotych uruchomi wielomiliardowe nakłady w sektorze budowlanym.
Ogólnopolski program jest wzorowany na przykładzie Katowic, gdzie od kilku miesięcy taki pilotażowy program realizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oparty jest też na doświadczeniach z Niemiec, gdzie dopłaty do domów energooszczędnych stosowane są od lat.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- nfosigw.gov.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Recykling baterii Li-ion a przepisy prawne – co firmy muszą wiedzieć?
Baterie litowo-jonowe (Li-ion) znajdują coraz szersze zastosowanie w przemyśle, transporcie, a także w urządzeniach codziennego użytku. Wraz ze...
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
-
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.pl