Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-08
MŚ podało pierwsze szczegóły dot. programu "Czyste Powietrze"
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

Obecnie trwają ostatnie prace nad systemem informatycznym, który ma obsługiwać program "Czyste Powietrze". Program ma ruszyć w drugiej połowie września, ale Ministerstwo Środowiska potwierdziło pierwsze szczegóły dotyczące jego działania.

Program ma być realizowany do 2029 roku, jednak podpisywanie umów o udzielenie wsparcia finansowego możliwe będzie do końca 2027. Na dotacje mogą liczyć działania termomodernizacyjne oraz wymiana nieefektywnych pieców i kotłów na paliwo stałe starej generacji, a także czynności poprzedzające właściwe działania inwestycyjne takie jak audyt energetyczny (wymagany przy tego typu inwestycjach), wykonanie dokumentacji projektowej czy ekspertyzy ornitologicznej. Ponadto na wsparcie mogą też liczyć montaż systemu ogrzewania elektrycznego czy wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła.

Na podstawie audytu określone zostaną potrzeby termomodernizacyjne budynku. Dane te zweryfikowane zostaną przez przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), który potwierdzi, czy stan budynku jest zgodny z danymi zawartymi we wniosku. Po zrealizowaniu projektu beneficjentów czekają kontrole w terminie do nawet 3 lat.

Inwestycje mają zostać ukończone nie później niż dwa lata od daty zawarcia umowy o dofinansowanie. O wsparcie finansowe będą mogły się ubiegać inwestycje rozpoczęte nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

Prowadzony będzie ciągły nabór, a wnioski rozpatrywane będą na bieżąco przez WFOŚiGW. Szczegółowe instrukcje dotyczące wypełniania i składania wniosków pojawią się stronach internetowych poszczególnych Funduszy.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
teraz-srodowisko.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :