Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-05  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-05
MPWiK uczciło pamięć powstańców warszawskich
W czasie II wojny światowej zginęło 128 pracowników przedsiębiorstwa
W czasie II wojny światowej zginęło 128 pracowników przedsiębiorstwa

Warszawskie wodociągi, jak co roku, włączyły się w organizację uroczystości związanych z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Warszawska kranówka chłodziła i gasiła pragnienie na licznych imprezach, jakie odbyły się w dniach 28 lipca – 6 sierpnia.

1 sierpnia MPWiK serwowało warszawską kranówkę podczas oficjalnych obchodów, które odbyły się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oraz podczas koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" na pl. Marszałka J. Piłsudskiego. Wodociągi były obecne także w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz na pl. Krasińskich. Z kolei 5 sierpnia towarzyszyły Marszowi Pamięci, który przeszedł ulicami Woli.

Zarząd spółki złożył kwiaty pod pomnikiem Powstania Warszawskiego przy pl. Krasińskich oraz pod tablicą upamiętniającą podpisanie przez płk. Antoniego Chruściela ps. „Monter", dowódcę Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej, rozkazu rozpoczęcia Powstania Warszawskiego.

Ponadto MPWiK wsparło organizatorów imprez sportowych towarzyszących obchodom. Na trasie 27. Biegu Powstania Warszawskiego, który odbył się 29 lipca, rozstawiono kurtyny wodne a 6 sierpnia dostarczono zimną wodę rowerzystom, którzy wzięli udział w Masie Powstańczej 2017.

W czasie II wojny światowej zginęło 128 pracowników warszawskich wodociągów. Na kartach historii szczególnie zapisali się kanalarze, a wśród nich mistrz Leon Rydzewski, który wyznaczył trasę ewakuacji żołnierzy i ludności cywilnej ze Starówki na Śródmieście.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
mpwik.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także