Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-02-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-02-27
Lokalna elektrownia solarna dla centrum dystrybucji poczty w San Francisco
Lokalna elektrownia solarna dla centrum dystrybucji poczty w San Francisco
Lokalna elektrownia solarna dla centrum dystrybucji poczty w San Francisco
Amerykański Postal Service ogłosił uruchomienie nowej solarnej elektrowni, która przeznaczona będzie do obsługi technicznej (elektryczności + ogrzewanie) największego w San Francisco, centrum dystrybucji poczty. Jak twierdzi Thomas Day, vice-prezydent PS będzie to miało korzystny wpływ na środowisko naturalne oraz pozwoli zaoszczędzić pieniądze (ok. 1,2 miliona dolarów rocznie).

Projekt, którego koszt wyniósł 15 milionów dolarów powstał dzięki dotacjom wewnętrznym U.S Postal Service, wsparciu korporacji Pacific Gas & Electric Co, oraz ulgom podatkowym wspierającym rozwój energii odnawialnej udzielonym przez władze stanu Kalifornia. Przewiduje się, że rachunki za energię zmniejszą się o 46% w przypadku elektryczności i 69 w przypadku ogrzewania. Przy tych założeniach inwestycja zwróci się już w ciągu 7 lat. Kolejny atut inwestycji to redukcja stopnia zanieczyszczenia środowiska – 6 600 ton mniej trujących związków uwalnianych do atmosfery rocznie.

System składa się z dwóch podsystemów solarnych. W pierwszym o mocy 185 kW zastosowano klasyczne panele słoneczne umieszczone na dachu parkingu. Drugi wyposażony został w panele zawierające amorficzny silikon, które rozmieszczono na powierzchni dachu. System jest bezobsługowy. Innowacyjność budynku poczty na tym się nie kończy. Dodatkowo zastosowano nowy system chłodzący regulujący temperaturę budynku, który nie emituje związków chloru, fluoru oraz węgla. Jako wsparcie dla systemu solarnego w produkcji energii użyto systemu opartego na wodorowych ogniwach paliwowych, jego moc wynosi 250 kW. System ten używa wodoru do produkcji elektryczności bez reakcji spalania, co czyni go bardziej cichym w pracy.

Wdrożenie elektrowni solarnej dla budynku dystrybucji poczty w San Francisco jest częścią ogólnokrajowego projektu uniezależnienia Stanów Zjednoczonych od tradycyjnych kopalin, w którego propagację włączył się prezydent George Bush. Na rozwój nowoczesnych technologii energetycznych rząd USA przeznacza rocznie 5 miliardów dolarów. Stany Zjednoczone przewidują wzrost udziału energii pochodzącej ze źródeł alternatywnych, z poziomu 4 miliardów galonów w roku 2005, do 7,5 miliona do roku 2012.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
energycentral.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także