Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-08
Kolejny Światowy Tydzień Wody za nami
Mat. pras.
Mat. pras.

W dniach 23-28 sierpnia w Sztokholmie odbyła kolejna edycja Światowego Tygodnia Wody. Jest to coroczna konferencja organizowana przez Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Wodny (SIWI). Jest ona okazją do spotkań reprezentantów świata nauki z przedstawicielami biznesu, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Woda, ekosystemy i rozwój człowieka".

Podczas Światowego Tygodnia Wody odbywają się seminaria, warsztaty spotkania reprezentantów świata nauki z przedstawicielami biznesu, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. W tym roku w wydarzeniu wzięło 3339 uczestników ze 135 krajów.

Podczas imprezy wręczana jest Sztokholmska Nagrodę Wody (Stockholm Water Prize), której patronuje król Szwecji Karol XVI Gustaw. Tegorocznymi laureatami są prof. Mark van Loosdrecht z Uniwersytetu Delft (Holandia) oraz prof. Bruce Rittmann z Uniwersytetu Stanowego w Arizonie (USA). Zaproponowali oni nową generację efektywnych (energooszczędnych i materiałooszczędnych) technologii uzdatniania wody.

Światowy Tydzień Wody jest organizowany od 1991 roku. Od tego czasu kolejne konferencje umożliwiły nawiązanie wielu kontaktów między organizacjami zajmującymi się kwestiami wody. Sprzyjają one również wymianie idei, dobrych praktyk i skutecznych rozwiązań w między podmiotami zajmującymi się gospodarką wodną.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
pwik.czest.pl, psseproszowice.wsse.krakow.pl, worldwaterweek.org

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :