Odprowadzanie wód i ścieków opadowych z obszarów zurbanizowanych stanowi istotny problem infrastrukturalny w większości polskich miast. Źródłem problemów są nie tylko nieprecyzyjne regulacje prawne, ograniczone możliwości finansowania, długoletnie zaniedbania inwestycyjne, brak ujednoliconych wytycznych do projektowania, ale także niekontrolowany rozwój urbanistyczny miast i związane z tym sukcesywne uszczelnianie zlewni.
Podejmowanie konkretnych decyzji inwestycyjnych jak i wdrażanie opłat za odprowadzanie ścieków opadowych wymaga dostępu do wiarygodnych danych dotyczących stanu sieci kanalizacyjnych. Dalszy rozwój i modernizacja systemów odprowadzania ścieków opadowych jak i efektywne zarządzanie nimi wymagać będzie wdrożenia w większym zakresie programów komputerowych. Dlatego też modele symulacyjne powinny stać się w najbliższych latach podstawowym narzędziem dla projektantów jak i eksploatatorów sieci kanalizacyjnych.
Zapraszam Państwa do spotkania i merytorycznej dyskusji, dr hab. Maciej Mrowiec, prof. PCz., Politechnika Częstochowska
IX Konferencja Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne dotyczyć będzie trzech głównych zagadnień związanych z wodami opadowymi: taryf za ścieki opadowe, modelowania oraz eksploatacji sieci kanalizacyjnych w aspekcie gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi. Sprawa opłat za zrzut ścieków deszczowych oraz ich sytuacja prawna nadal nie jest do końca jasna. Dlatego podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z konsultacji prawnych.
Jedyna i niepowtarzalna okazja by skorzystać z indywidualnych konsultacji prawnych prowadzonych równolegle do obrad konferencji. eksperci będą odpowiadać na Państwa pytania związane z szeroko pojętą gospodarką wodami opadowymi. warunkiem udziału w konsultacjach jest zgłoszenie na konferencję wraz z sprecyzowanym konkretnym problemem.
Serdecznie zapraszamy!
REJESTRACJA ON-LINE
PROGRAM KONFERENCJI
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Abrys Sp. z o.o.

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Cyfrowa odpowiedź na wartki strumień wyzwań
Sukcesywna modernizacja starzejącej się infrastruktury, optymalizacja jej wydajności, rozbudowa w miarę wzrostu liczby użytkowników oraz...
-
Zaopatrzenie biogazowni – najważniejsze informacje!
W Europie Zachodniej biogazownie wyrastają jak grzyby po deszczu. Są szczególnie popularne w Niemczech oraz Austrii. Coraz większym...
-
-
-
-
-