Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-02-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12
IX Eko Wzywania, 26 II, Wrocław

Zapraszamy na konferencję IX Eko Wyzwania - Smog kontra czyste powietrze, czyste miasta! Zapraszam do udziału oraz do przekazania informacji o konferencji Państwa Czytelnikom/Czytelniczkom.

Temat powietrza, jakim oddychamy, powraca na każdej naszej konferencji, jednak tym razem poświęcimy mu więcej uwagi. Po pierwsze wraz z Dolnośląskim Alarmem Smogowym i Krzysztofem Smolnickim sprawdzimy, co udało się osiągnąć w tej sprawie przez ostatnie lata. Po drugie spojrzymy na to zagadnienie z punktu widzenia programu Czysta energia dla Wrocławia, który realizowało Fortum. Będziemy również rozmawiać o miernikach jakości powietrza, które produkowane są lokalnie – na Dolnym Śląsku.

Naszym szczególnym gościem, którego wykłady (można powiedzieć, że interaktywne, bo angażują słuchaczy) będzie Marcin Popkiewicz - analityk, fizyk jądrowy, autor książek budzących ogromne zainteresowanie i traktujących o transformacji energetycznej o globalnym zasięgu. Wspólnie sprawdzimy i obalimy mity klimatyczne.

Będziemy również rozmawiać o transporcie – formach przyjaznych środowisku – co jest niewątpliwie wyzwaniem większości miast. A jeśli miasta to także odpady – ich segregacja, zmieniające się przepisy, zagospodarowanie. Wspólnym mianownikiem łączącym jakość powietrza i sprawy odpadów są m.in. oleje przepracowane, które niestety są często spalane – temat ten poruszą praktycy z firmy Modeko. O bio odpadach, które w niedalekiej przyszłości mają być koleją frakcją, którą będziemy segregować będziemy rozmawiać z Andrzejem Sobolakiem, prezesem Stowarzyszenia Biorecykling.

Ponadto: Eko Wyzwania, to cykliczne konferencje skierowane do przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli nauki oraz NGO's. To, co łączy każdą z konferencji Eko Wyzwania, to ekologia, jednak tematyka poruszana na Eko Wzywaniach jest bardzo różnorodna. Dyskutujemy o tym co aktualne, poszukujemy nowych rozwiązań, rozmawiamy o ekologii w zarządzaniu i o tej ekologii w praktycznym, codziennym wymiarze. Na IX Eko Wyzwaniach zatem będą: dyskusje panelowe, prelekcje, studium przypadku, networking i oczywiście lunch, przerwy kawowe.

IX konferencja to także zapowiedź jubileuszowych X Eko Wyzwań – zaprosimy Państwa do wspólnego, ekologicznego wyzwania, ale szczegóły dopiero w trakcie najbliższej konferencji.

Eko Wzywania to konferencja otwarta, udział w niej jest bezpłatny, jednak warunek uczestnictwa, to rejestracja. Zapisy na mail: gosia@ekopraktyczni.pl

IX Eko Wyzwania Smog kontra Czyste powietrze, Czyste miasto 26 lutego 2019 roku, Hotel Śląsk we Wrocławiu ul. Oporowska 60

Poniżej zarys programu – pełen program przyślemy na tydzień przed konferencją

CZAS NA REJESTRACJĘ (KAWA)

10.00 PRZYWITANIE GOŚCI, PRZEDSTAWIENIE PARTNERÓW, KLIKA SŁÓW O IDEI, ZAPOWIEDŹ X EKO WYZWAŃ

Marcin Popkiewicz – Mity klimatyczne (wprowadzenie do krótkiego zestawienia faktów w jakim znajdujemy się punkcie globalnych zmian wynikających z antropomorficznego wpływu na środowisko, a w tym i klimat - pytania)

Czysta energia dla Wrocławia – efekty realizacji programu antysmogowego w 2018 roku. Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej, Fortum

Krzysztof Smolnicki (DAS, FER) – Od kilku lat walczymy ze smogiem... i co? Podsumowanie działań Antysmogowych

Panel dyskusyjny: Przedstawiciele samorządów, NGO's, WFOŚiGW TEMAT: Kiedy odetchniemy – powietrze wyzwaniem!

Przerwa kawowa

Mierniki jakości powietrza – dlaczego warto wybierać rodzimej produkcji z Dolnego Śląska? - Foxy Tech

Ekologiczny transport – Samochody osobowe z silnikiem hybrydowym alternatywą komunikacji w mieście - Toyota Centrum Wrocław

Film Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – edukacyjny film z udziałem Macieja Orłosia i Katarzyny Michniewskiej dotyczący segregacji odpadów (7 min.)

Systemy grzewcze – jakie rozwiązania dla samorządów i indywidualnych inwestorów – Vaillant Group

Oleje przepracowane – odpad, którym oddychamy? - MODEKO

Kształtowanie świadomości ekologicznej w społeczeństwie i w biznesie – Wiesław Górny, Prezes Górny Recykling

Bio odpady, nowe przepisy, nowe wyzwania – Andrzej Sobolak (St. Biorecykling)

Paweł Karpiński o tym jak miasto może definiować jakość życia – ... bo miejsca parkingowe to nie wszystko...

Dyskusja panelowa – miasto – czy zmierzamy do modelu, w którym to miasto jest dla mieszkańców przede wszystkim i jakie miejsce zajmuje w tym modelu ekologia? (Udział: wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak; Andrzej Sobolak, Paweł Karpiński, Wiesław Górny, przedstawiciele firm: Modeko, FoxyTech)

Lunch i networking

Marcin Popkiewicz – analityk, fizyk jądrowy, autor książek budzących ogromne zainteresowanie i traktujących o transformacji energetycznej o globalnym zasięgu.

Krzysztof Smolnicki - lider Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Alarmu Smogowego, prezes Fundacji Ekorozwoju

Andrzej Sobolak – prezes Stowarzyszenia Biorecykling, związany z branżą gospodarki odpadami zawodowo (m.in. prezes ZGO Gać).

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Źródło:
ekopraktyczni.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.