
Konferencja „Inteligentne Sieci Energetyczne w Polsce – perspektywy wdrożenia i wpływ na uczestników rynku" odbędzie się 6 marca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej konferencji InEnerg 2014, a jego uczestnicy dowiedzą się m.in. dlaczego technologia smart grid może mieć zbawienny pływ na nasze środowisko.
Marcowa konferencja otwiera najnowszy ogólnopolski projekt Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość „Od konsumenta do prosumenta - czyli dlaczego warto wdrożać inteligentne sieci energetyczne w Polsce". - Celem projektu jest popularyzacja idei smart grid oraz zwiększenie świadomości rozwiązań technologicznych, niezbędnych do wdrożenia koncepcji smart gridu w Polsce – wyjaśnia Krzysztof Brzozowski, prezes stowarzyszenia oraz szef Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy. Cel projektu będzie realizowany poprzez cykl działań promocyjno-edukacyjnych, w tym konferencje, warsztaty dla dziennikarzy, debaty medialne, zaawansowane narzędzia prezentacyjne, jak np. model 3-D smart gridu.
Konferencja obejmie 3 główne bloki zagadnień: Inteligentne Sieci Energetyczne w Polsce – wyzwania na najbliższe lata, Instalacje prosumenckie i sieć niskich napięć oraz Smart Consumer jako użytkownik inteligentnego domu w inteligentnej sieci. Wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. dr hab. inż. Andrzej Wiszniewski (Politechnika Wrocławska), dyr. Instytutu Energetyki Odnawialnej Grzegorz Wiśniewski i prezes Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość Krzysztof Brzozowski. Po każdym bloku zaplanowano panel dyskusyjny z udziałem prezesów, dyrektorów i decydentów z instytucji kluczowych z punktu widzenia ISE w Polsce. Głos w dyskusjach zabiorą m.in. Andrzej Wiszniewski z Politechniki Wrocławskiej, dyrektor Instytutu Energetyki Odnawialnej - Grzegorz Wiśniewski, dyrektor Konsorcjum Smart Power Grids Polska - Marek Wąsowski, prezes ENEA OSD - Michał Jarczyński, Henryk Klein - OPA-LABOR Sp. z o.o.
O godz. 12 w ramach konferencji odbędzie się debata medialna z udziałem przedstawicieli mediów lokalnych i branżowych. Więcej informacji, program konferencji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie: http://domzenergia.pl. Wstęp jest bezpłatny, a na uczestników czekać będzie poczęstunek.
Inteligentne sieci elektroenergetyczne (tzw. smart grids) zarządzane będą przy wykorzystaniu nowoczesnych technik telekomunikacyjnych i informatycznych (ICT). Pozwolą zapewnić odpowiednią jakość dostaw dając z jednej strony odbiorcom informacje pozwalające na racjonalizację zużycia energii, a z drugiej strony - wyposażą operatorów systemów w potrzebne i aktualne dane, które umożliwią odpowiednie zabezpieczenie systemu. Budowa inteligentnych sieci jest jedną z form wypełnienia wymagań wobec rynku - poprawia efektywność nie tylko finalnego wykorzystania energii, ale i efektywność całego sektora energetycznego. Smart grid wpływa na zwiększenie konkurencyjności gospodarki, minimalizuje zagrożenie awariami, dostosowuje sieć do oczekiwań odbiorców (w tym wymagań e-mobilności), a także stymuluje rozwój energetyki odnawialnej.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Szczegóły wydarzenia:
Tytuł konferencji: „Inteligentne Sieci Energetyczne w Polsce – perspektywy wdrożenia i wpływ na uczestników rynku".
Data: 6 marca 2014, godz. 9.00-16.00
Miejsce: Stadion Miejski, Wrocław (sala konferencyjna, VIP Area), al. Śląska 1
Organizator: Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy
Wstęp na konferencję jest bezpłatny.
http://domzenergia.pl/Wydarzenia/Inteligentne-Sieci-Energetyczne-w-Po...
(gz)
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Źródło:
- Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość

Czytaj także
-
Dotacje dla przedsiębiorstw na wielkoskalowe magazyny energii
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w wielkoskalowe magazyny energii elektrycznej w ramach programu 'Magazyny energii elektrycznej i...
-
Bezpiecznie i ekologicznie – praca zdalna może być „smart”
Ludzie spędzają w domach obecnie więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Wynika to w dużej mierze z modeli pracy zdalnej lub hybrydowej,...
-
-
-
-