Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-07-24  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-24
Instalacja w Bełchatowie do przechwytywania CO2 coraz bliżej unijnych pieniędzy
Instalacja w Bełchatowie do przechwytywania CO2 coraz bliżej unijnych pieniędzy

Elektrownia węglowa w Bełchatowie czeka na przyznane dofinansowania w ramach unijnego programu NER 300, pilotażowej instalacji do wychwytywania i składowania CO2.

Program Komisji Europejskiej "Rezerwy dla nowych instalacji 300" (NER 300) ma być finansowany ze sprzedaży 300 mln pozwoleń na emisję CO2. Na razie Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) sprzedał ok. 140 mln pozwoleń, a do początku października ma sprzedać w sumie 200 mln pozwoleń, co ma przynieść około półtora miliarda euro przychodów na finansowanie projektów z dziedziny CCS i energii odnawialnej.

Dokładna kwota dofinansowania dla Bełchatowa i innych projektów ma być znana w październiku. Wiadomo, że dofinansowanie jednego projektu nie może przekroczyć 15 proc. całej puli (ok. 300 mln euro) oraz 50 proc. kosztów projektu.

KE zastrzegła, że projekty mogą jeszcze odpaść z list priorytetowych, jeśli nie będą spełniać wymogów finansowych.

 

 

(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
pap.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także