
DigeTherm™, autorska technologia obróbki osadów ściekowych polskiej firmy SYMBIONA, zdobyła prestiżową brytyjską nagrodę Ad&Biogas Industry Awards 2017
Ad&Biogas Industry Awards to coroczna nagroda, przyznawana najlepszym na świecie technologiom z zakresu beztlenowego oczyszczania ścieków i produkcji energii z biogazu przez ADBA - Anaerobic Digestion and Bioresoureces Association z Wielkiej Brytanii. Innowacyjna technologia SYMBIONY, wykorzystująca własną hydrolizę termiczną DigeTherm™, zwyciężyła w międzynarodowej kategorii Najlepsza międzynarodowa oczyszczalnia ścieków z produkcją biogazu. Technologia została dodatkowo wyróżniona w kategorii Najlepsza na świecie instalacja w małej skali. Uznanie jury zdobyło również wypracowane przez inżynierów z SYMBIONA rozwiązanie Anaerobic MBR (beztlenowego reaktora membranowego) AnoxyMem®, które znalazło się na liście finalistów Ad&Biogas Industry w kategorii Najlepsza międzynarodowa instalacja przemysłowa.
Jesteśmy dumni, że nasze technologie zostały docenione w prestiżowym konkursie, w którym wyróżniane są najlepsze, najbardziej innowacyjne projekty z zakresu oczyszczania ścieków i produkcji biogazu z całego świata. To w 100% polskie rozwiązania, tym bardziej cieszy uznanie na arenie międzynarodowej. – mówi Maciej Pietraszek, Prokurent Symbiona S.A. – Nagrodzona technologia DigeTherm™ to rozwiązanie, które rekomendujemy przede wszystkim oczyszczalniom miejskim. Dzięki skutecznemu połączeniu hydrolizy termicznej i fermentacji termofilowej, DigeTherm™ pozwala na znaczną redukcję ilości osadów i zwiększenie produkcji biogazu ze ścieków Niewątpliwą zaletą technologii DigeTherm™ jest jej wysoka wydajność i ekonomiczność, która została potwierdzona w działaniu.
Sektor usług komunalnych mierzy się z szeregiem wyzwań związanych z bezpieczeństwem, wydajnością, oraz kosztami oczyszczalni ścieków i instalacji środowiskowych. Technologia DigeTherm ™ odpowiada na jego potrzeby, co potwierdza Edward Żołądkowicz, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Morągu, właściciela oczyszczalni miejskiej w Jędrychówku, w której od 2015 roku wykorzystywana jest technologia opracowana przez SYMBIONA:
"Dla oczyszczalni ścieków w Morągu szukaliśy nowoczesnego rozwiązania obróbki osadów ściekowych, które pozwoli podnieść wydajność procesu. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie układu obejmującego wysokosprawną fermentację termofilową, poprzedzoną układem hydrolizy termicznej DigeTherm™, który przetwarza w trybie ciągłym odpady powstające w oczyszczalni ścieków (tzw. osad nadmierny), minimalizując ich ilość. Zrealizowaliśmy założone cele za sprawą redukcji ilości osadów do suszenia i poprawie ich jakości. Prowadzimy również współfermentację osadu nadmiernego z wywarem gorzelnianym. Uważamy, że dalsza optymalizacja procesu prowadzona wspólnie z zespołem SYMBIONA przyniesie założony efekt w postaci oszczędności energii."
Druga z wyróżnionych przez brytyjskich ekspertów technologia wypracowana przez firmę SYMBIONA, system AnoxyMem®, to jedna z wiodących technologii beztlenowego oczyszczania, łącząca technikę fermentacji metanowej i separacji membranowej. To rozwiązanie stworzone na potrzeby przemysłu – przede wszystkim zakładów z branży mleczarskiej, przetwórstwa owoców i warzyw czy produkcji alkoholu.
Innowacyjne rozwiązania oferowane przez firmę SYMBIONA nie po raz pierwszy zdobywają uznanie na świecie. W roku 2016 technologia Digeflo™ zastosowana w piekarni InterEuropol, otrzymała nagrodę Ad&Biogas Industry Awards 2016 w kategorii Najlepsza beztlenowa oczyszczalnia ścieków.
Link do strony organizatora konkursu Ad&Biogas Industry Awards:
http://adbioresources.org/events/awards/results.php
Film prezentujący oczyszczalnię w Morągu, wykorzystującą nagrodzoną technologię DigeTherm™:
https://player.vimeo.com/video/151254699
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Symbiona S.A

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Hydraulika siłowa – jak poznać, że hydraulika siłowa w maszynach rolniczych...
Hydraulika siłowa jest fundamentem współczesnych maszyn rolniczych, od ciągników po specjalistyczne kombajny i ładowarki. Dzięki niej możliwe...
-
Pijmy wodę z kranu!
– Woda z kranu jest smaczna i bezpieczna, a potwierdzają to certyfikaty – taką optymistyczną informacją rozpoczęła konferencję prasową Dorota...
-
-
-
-