Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-05-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-19

Gumowe kapsułki zastąpią plastikowe butelki? [wideo]

Ooho może zmienić sposób, w jaki zwykle pijemy wodę
Ooho może zmienić sposób, w jaki zwykle pijemy wodę

Skipping Rocks Lab jest londyńskim start-upem, który pracuje nad gumowymi kapsułkami "Ooho" na wodę, które mogłyby zastąpić plastikowe butelki. Kapsułki są zrobione z naturalnych substancji pozyskiwanych z wodorostów. W kwietniu do sieci trafił film pokazujący reakcje ludzi na prototyp wynalazku.

Ooho mają zrewolucjonizować rynek wody udostępnianej w publicznych miejscach. Kapsułki nadają się także do przechowywania innych cieczy, np. drinków, alkoholi, kosmetyków. Materiał, z którego są zrobione jest tańszy niż plastik. Przede wszystkim jest jednak biodegradowalny.

Twórcy wynalazku zwracają uwagę, że co roku około 1 miliard plastikowych butelek trafia do oceanu, a produkcja tego typu opakowań powoduje emisję do atmosfery 3 tys. ton CO2. Ich zdaniem Ooho może rozwiązać te problemy.

Skipping Rocks Lab otrzymał w 2014 roku nagrodę Lexus Design Award oraz World Technology Award przyznawaną przez World Technology Network. Rok 2015 przyniósł SEA Award, a 2016 - UK Energy Globe Award.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
skippingrockslab.com

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe