
Prezes GPW Łukasz Czopik, który 21 lutego brał udział w Śląskim Seminarium Branży Wodociągowej zaapelował o wypracowanie jednolitego stanowczego i konstruktywnego stanowiska wodociągowców wobec zgłaszanych wątpliwości związanych z realizacją zapisów nowego prawa wodnego. Śląsk to region, w którym skupiają się wszystkie problemy wodociągowców w kraju.
Największe wątpliwości budzi dziś obowiązek zapewnienia specjalnego pomiaru ilości pobieranych wód podziemnych i powierzchniowych dla potrzeb mieszkańców oraz odrębnego do innych celów, kwestie sprawozdawczości oraz rozliczania realizacji usług związanych z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków.
Ideę podchwycił także Tadeusz Rzepecki - prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, który zadeklarował wsparcie Izby oraz lobbowanie na rzecz zaprezentowania wspólnego stanowiska branży. Jego zdaniem przemawianie jednym głosem przez branżę wodociągową to jedyna szansa na ustanowienie racjonalnych zasad w budowaniu nowych taryf za wodę.
W debacie o praktycznych aspektach zmian w zbiorowych zaopatrzeniu w wodę na tle nowych rozwiązań prawnych udział wzięli prezesi największych spółek wodociągowych w regionie. Śląskie Seminarium Branży Wodociągowej zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Kancelaria Prawna Sadkowski i Wspólnicy.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gpw.katowice.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Gospodarka ściekowa w Zielonej Górze i Świdnicy
Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. to firma, która z powodzeniem zrealizowała jeden z większych projektów (ok. 47 mln EURO) z...
-
Jak obliczyć ślad węglowy swojego pojazdu i zmniejszyć jego wpływ na środowisko?
Chcesz dowiedzieć się, jak obliczyć ślad węglowy swojego pojazdu i ograniczyć emisję CO2? Świadomość ekologiczna i efektywne zarządzanie spalaniem...
-
-
-
-
-
-