Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-12-14   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-12-14
Fundusz zachęca do przygotowania choinkowych eko-ozdób
Ilustracja nadesłana (WFOŚiGW we Wrocławiu)
Ilustracja nadesłana (WFOŚiGW we Wrocławiu)

Szyszki, ususzone owoce i makulatura. Naturalne i pochodzące z recyklingu materiały to dobry pomysł na przygotowanie choinkowych eko-ozdób. Podczas warsztatów dla uczniów zorganizowanych przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych powstały m.in. figurki, zawieszki i wianki. Organizatorzy spotkania zachęcają Dolnoślązaków do samodzielnego przygotowania ozdób choinkowych.

Oto kilka prostych pomysłów na eko-ozdoby. Możemy wykorzystać materiały z recyklingu, na przykład z domowej makulatury. Papierowe rolki do ręczników to doskonały materiał do stworzenia świątecznych gwiazd na choinkę. Kolejnym dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu papierowych torebek śniadaniowych. Naturalne ozdoby możemy przygotować z kory lub szyszek zebranych w lesie. Wianki ze słomy i źdźbeł traw posłużą nam jako elementy stroika na świąteczny stół lub jako ozdoby na drzwi. Do przygotowania dekoracji na świąteczne drzewko doskonale nadają się ususzone plastry owoców i pomalowane orzechy. Z papierowych talerzyków albo masy solnej można również wykonać atrakcyjne ozdoby choinkowe. - Warto również zadbać, aby świąteczne choinki pochodziły z legalnego źródła i posiadały certyfikaty Lasów Państwowych - mówi Bartłomiej Wiązowski Wiceprezes WFOŚiGW we Wrocławiu.

Samodzielne przygotowanie świątecznych ozdób, to dobry pomysł nie tylko na ograniczenie wytwarzanych odpadów, ale także na oryginalny wystrój domu i okazja do rodzinnego spędzenia czasu oraz dobrej zabawy.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
WFOŚiGW we Wrocławiu

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.