Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-12-19   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-19
Fotowoltaiczne stacje energetyczne – jak użytkować, ile można zaoszczędzić?
Fotowoltaiczne stacje energetyczne – jak użytkować, ile można zaoszczędzić?

Odnawialne źródła energii są sposobem na wprowadzenie znaczących oszczędności w gospodarstwie domowym czy firmie, jak również dowodem na to, że dbamy o środowisko naturalne, które jest obecnie niestety dość mocno zanieczyszczone. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jako energia odnawialna są panele słoneczne, które pozwalają m.in. na zasilanie wszystkich urządzeń elektrycznych jakie występują w gospodarstwie domowym.

 

Dofinansowanie do małych instalacji fotowoltaicznych

Osoby decydujące się na instalację paneli słonecznych mogą starać się o dofinansowanie z nowopowstałego programu „Mój prąd”, którego celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej za sprawą mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Ze wsparcia mogą skorzystać osoby fizyczne, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby i zawarły kompleksową umowę regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci prądu wytworzonego przez mikroinstalację. Wysokość dofinansowania w formie dotacji wynosi do 50% wartości całej instalacji, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Program ten obejmuje instalacje, których moc mieści się w przedziale 2-10 kW. A sam wniosek można złożyć na trzy sposoby: przez internet, listownie lub w NFOŚIGW (Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).

foto1(1).jpg

 

Fotowoltaiczna stacja energetyczna – nowoczesne i wszechstronne rozwiązanie

Stacja energetyczna zaliczana jest do nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w gospodarstwach domowych i infrastrukturze miejskiej. Dzięki wolnostojącej konstrukcji nie musi być montowana na poszyciach dachów, co jest dużą zaletą, ponieważ obniża koszty całej inwestycji, a dodatkowo sprawia, że mogą sobie na nią pozwolić właściciele obiektów, w których nośność poszycia jest ograniczona. Ponadto, wolnostojąca stacja może być optymalnie ustawiona (w stronę południową) i w dogodnym miejscu na posesji, dzięki czemu jej działanie jest najbardziej efektywne. Druga strona konstrukcji jest zabudowana, co z kolei pozwala na umieszczenie na niej reklamy i tym samym uzyskanie dodatkowego zysku. Fotowoltaiczne stacje energetyczne są w ofercie takich firm, jak np. Suncurrent.

 

Fotowoltaika w przemyśle

Przedsiębiorstwa ponoszą bardzo duże koszty związane z poborem energii elektrycznej, dlatego ogniwa fotowoltaiczne są dla właścicieli takich firm idealnym rozwiązaniem pozwalającym wprowadzić duże oszczędności. Jednak energooszczędne instalacje przemysłowe pozwalają nie tylko w znaczącym stopnie zredukować wydatki, ale również wpływają na wzrost konkurencyjności danego przedsiębiorstwa wobec innych podmiotów – dużo niższe rachunki za prąd wpływają na obniżenie kosztów produkcji, a tym samym możliwość obniżenia cen niektórych produktów i usług, co może być równoznaczne ze wzrostem sprzedaży. Poza tym, firma decydująca się na montaż paneli fotowoltaicznych promuje energię odnawialną, dba bardziej o środowisko przyczyniając się do obniżenia emisji CO2 oraz szkodliwych substancji do atmosfery.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
suncurrent.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.