Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-01-22 | Ostatnia aktualizacja: 2010-01-22
Fluoryzujące kijanki badają czystość wody

Fluoryzujące kijanki badają czystość wody
Genom zmodyfikowanych kijanek zaprojektowano tak, by ich komórki wytwarzały białko fluorescencji (GFP) w reakcji na obecność podwyższonych stężeń metali lub tworzyw sztucznych. Pomiar systemu detekcji następuje w akwariach gdzie na małym obszarze można mierzyć fluorescencję oddawaną przez kijanki. Nie jest to łatwe jak mówi Paul Johnson (profesor fizyki i astronomii University of Wyoming) gdyż kijanki nie pozostają w miejscu podczas pomiarów.
Johnson otrzymał patent na metodę obserwacji polegającą na pomiarze fluorescencji kamerą, podczas oświetlania kijanek diodą emitującą niebieskie światło.
Kolejnym kierunkiem badań są kijanki mogące wykrywać kilka różnych chemikaliów w tym samym czasie, świecąc rożnymi kolorami (czerwonym, zielonym, niebieskim).
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- R & D

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Zielona przyszłość: Jak nowoczesne technologie uzdatniania wody zmieniają...
Woda jest źródłem życia, a jej jakość bezpośrednio wpływa na zdrowie ekosystemów, dobrostan ludzi i trwałość środowiska naturalnego. W obliczu...
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.plTrendy proekologiczne na całym świecie sprawiają, że dbanie o środowisko staje się coraz ważniejszym aspektem dla zakładów przemysłowych. Czy
-
-
-
-
-
-