Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-03-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-03-22
Dziś Światowy Dzień Wody. Trwają warsztaty na Ścieżce Edukacyjnej Oczyszczalni Gigablok
Dziś Światowy Dzień Wody. Katowickie Wodociągi prowadzą warsztaty
Dziś Światowy Dzień Wody. Katowickie Wodociągi prowadzą warsztaty

Zwiedzają oczyszczalnię ścieków, dowiadują się jak się bada wodę w laboratorium i dlaczego toaleta to nie śmietnik. Katowickie Wodociągi prowadzą 3-dniowe warsztaty dla dzieci niesłyszących i słabo słyszących z okazji przypadającego 22 marca Światowego Dnia Wody. Zajęcia od 21 do 23 marca trwają na terenie Ścieżki Edukacyjnej Oczyszczalni Gigablok.

Przez trzy dni uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach zwiedzają Ścieżkę Edukacyjną Oczyszczalni Gigablok i uczestniczą w zaplanowanych zajęciach. Spotkania różnych klas zaczynają się krótkometrażowymi filmami edukacyjnymi. Dla każdej grupy przygotowano indywidualny program.

Młodsze dzieci oglądają przygody szczeniaka, który utknął w kanalizacji pełnej przedmiotów, które nigdy nie powinny tam trafić. Starsi historię dwóch braci zapoznających się z wędrówką wody w przyrodzie i znaczeniem pracy oczyszczalni. Uczniowie mają okazję poznać kulisy pracy w laboratorium nad właściwościami wody i pochylają się nad szeroko zakrojoną kampanią „Toaleta to nie śmietnik". Zwiedzając oczyszczalnię dokładnie zapoznają się z etapami oczyszczania ścieków.

- W ciągu doby do miejskiej kanalizacji trafia 35 mln litrów ścieków odprowadzanych do czterech oczyszczalni „Gigablok", „Panewniki", „Podlesie" i „Dąbrówka Mała". Pracownicy katowickich oczyszczalni wyławiają rocznie aż 450 ton śmieci. W związku z tym edukację o tym, jak powinniśmy korzystać z zasobów wody zaczynamy od najmłodszych. To oni są ambasadorami naszych spotkań i kampanii - dzielą się informacjami w swoich domach – powiedział Stanisław Krusz, prezes Katowickich Wodociągów.

Katowickie Wodociągi z okazji Światowego Dnia Wody, oprócz trzydniowego zwiedzania Gigabloku, zorganizowały tygodniową kampanię na Facebooku – codziennie publikowały infografiki z ciekawostkami dotyczącymi wędrówki katowickiej kranówki. Ruszyły też z cyklem warsztatów w katowickich przedszkolach, które potrwają do 20 kwietnia.

Oczyszczalnia Gigablok ze ścieżką edukacyjną

Na terenie samej Oczyszczalni Ścieków Gigablok wyznaczono półtora kilometrową trasę zwiedzania poszczególnych obiektów dla dzieci i dorosłych. Przy każdym z nich jest tablica z opisem kolejnych etapów oczyszczania ścieków i zastosowanych urządzeń. Zwiedzanie zajmuje średnio godzinę do półtorej. Każda wizyta grupy rozpoczyna się od projekcji wybranego filmu.

Oczyszczalnia Ścieków Gigablok jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce - jest oczyszczalnią mechaniczno-biologiczno-chemiczną. Odprowadzane są do niej ścieki z północnych Katowic. W ciągu roku oczyszczanych jest tu ok. 8,4 mln m3 ścieków.

 (gz) 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Katowicka Agencja Wydawnicza Sp. z o. o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także