Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-10-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-27

Czyste miasto przyszłości – Gdynia według dzieci

„Gdynia – ekologia przyszłości" to myśl przewodnia właśnie zakończonego konkursu plastycznego dla dzieci z gdyńskich szkół podstawowych. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem i wykonali pod kierunkiem nauczycieli prawdziwe dzieła sztuki.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką pracy przedstawiającej Gdynię, jako miasto przyszłości, w którym ciepło dostarczane jest do domów i mieszkań w sposób bezpieczny i ekologiczny poprzez miejską sieć ciepłowniczą. Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów klas IV-VII tematem bezpieczeństwa energetycznego i czystości powietrza w naszym mieście. Dzieci mogły więc same zaprojektować idealną według nich przestrzeń miejską. Ponieważ zadanie należało wykonywać w grupach, uczniowie mieli okazję nie tylko rozwinąć kreatywność, lecz również umiejętność współpracy z innymi.

Okazało się, że jakość wszystkich prac jest wysoka, a różnorodność zdziwiłaby niejednego dorosłego. Dzieci wykonały rysunki, kolaże, a także piękne makiety, z których największa ma prawie 1,5 metra długości! Zadanie pokazało, jak wielka jest siła wyobraźni młodych mieszkańców Gdyni. Na niektórych makietach można było zauważyć kolejki linowe, a nawet rakiety i futurystyczne zabudowania. Większość uczniów pamiętała o głównej idei konkursu i w swoich pracach pokazała dostarczanie mieszkańcom ciepła za pomocą miejskiej sieci ciepłowniczej.

Główną nagrodę – mobilną klasę tabletową wywalczyły dla swojej szkoły uczennice klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 29. Drugie miejsce przypadło uczennicom klas V c i VII d ze Szkoły Podstawowej nr 6, zaś trzecie klasie VI b ze Szkoły Podstawowej nr 26. Nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Gdyni otrzymały uczennice klasy VI e ze Szkoły Podstawowej nr 47.

Wszystkie prace uczniów biorących udział w konkursie będą wyeksponowane w gdyńskim Infoboksie w dniach 31.10.-5.11. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 31.10. o godzinie 9:00.

Konkurs zorganizowany został przez Elektrociepłownię Gdyńską, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. oraz Urząd Miasta Gdyni. Jest to część kampanii Ciepłolubni, promującej miejską sieć ciepłowniczą w Gdyni. W ramach kampanii prowadzone są działania edukacyjne oraz udzielana jest pomoc merytoryczna i finansowa w zakresie przyłączenia się do sieci. Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie  www.cieplolubni.com.pl

(gz)

Kategoria komunikatu:
Nagroda lub wyróżnienie
Źródło:
Media Support Group Sp. z o.o.