Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-10-11
Zamiatarki komunalne pomagają w walce ze smogiem – Przeczytaj dlaczego

660.jpg

W związku z wysokim stężeniem szkodliwych pyłów w powietrzu , władze poszukują sposobów na walkę ze smogiem. Oprócz zachęcania i licznych programów, które mają skłonić Polaków do wymiany starych pieców węglowych, wprowadza się także zamiatarki komunalne, które dzięki swoim nowoczesnym funkcjom są skuteczną bronią w walce ze smogiem.

 

W związku z wysokim stężeniem szkodliwych pyłów w powietrzu , władze poszukują sposobów na walkę ze smogiem. Oprócz zachęcania i licznych programów, które mają skłonić Polaków do wymiany starych pieców węglowych, wprowadza się także zamiatarki komunalne, które dzięki swoim nowoczesnym funkcjom są skuteczną bronią w walce ze smogiem. Dlaczego w władze gminne powinny inwestować w nowoczesne zamiatarki komunalne? Dowiesz się z naszego artykułu.

 

Gdzie potrzebne są zamiatarki komunalne?

Miasta to miejsca o dużej powierzchni i wielu zakątkach, w których konieczne jest regularne sprzątanie. To nie tylko ulice, chodniki, parki, parkingi, ale także place zabaw i inne miejsca dla dzieci. Dlatego aby sprzątanie mogło przebiegać w sposób szybki i bezproblemowy konieczne jest posiadanie sprzętu, który będzie prosty w użyciu, trwały i funkcjonalny.

Jednak warto aby w zamiatarki komunalne były wyposażone, nie tylko gminy czy miasta, ale także właściciele dużych parkingów, administratorzy dużych osiedli i cmentarzy, zarządcy wspólnot mieszkaniowych, a także rolnicy z wielkim obszarami magazynowymi i parkingami oraz właściciele firm i kompleksów turystycznych zlokalizowanych na dużych obszarach z liczną infrastrukturą.

 

Dlaczego zamiatarki komunalne sprawdzają się w walce ze smogiem?

Smog to zanieczyszczenie powietrza, które powstaje poprzez spaliny pochodzące ze starych pieców opalanych węglem oraz pojazdów spalinowych. Jako że transport jest na tyle rozwinięty, a w niejednym polskim mieście na 1 tysiąc mieszkańców przypada więcej samochodów niż w niejednym kraju Europy Zachodniej, emisja spalin jest ogromna.

Problem związany jest także z wykorzystywaniem samochodów starych, emitujących duże ilości zanieczyszczeń. Pyły, z których składa się smog, opadają na ziemię, jednak ulegają emisji wtórnej, w związku z dużym natężeniem ruchu samochodowego i pieszego.

Zamiatarki komunalne przez wzgląd na swoją funkcjonalność i dokładność w zmywaniu ulic zmniejszają stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu. Sprzęt nowoczesnej generacji, wyposażony jest w specjalistyczne filtry i system usuwający zanieczyszczenia, dzięki temu jest świetnym narzędziem do walki ze smogiem. Takie działania sprawiają, że estetyka danego miejsca jest dużo wyższa oraz poprawia się komfort życia mieszkańców, a także ich zdrowie.

 

Oferta Agro - Tech Junoszyn

Agro - Tech Junoszyn to młoda lecz prężnie rozwijająca się firma. Położona jest w województwie wielkopolskim, w Junoszynie niedaleko Rydzyny, samego zagłębia rolniczego. Głównie ze względu na miejsce w jakim znajduje się firma posiada szeroką ofertę produktową, skierowaną do rolników.

Jednak wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów i odpowiadając na potrzeby rynkowe, firma ta stała się autoryzowanym dystrybutorem Tuchel Maschinenbau, firmy specjalizującej się w produkcji nowoczesnych zamiatarek i pługów śnieżnych, przeznaczonych do przestrzeni komunalnych, sportowych, mieszkalnych i gospodarczych.

 

Zamiatarki komunalne Agro - Tech Junoszyn

Oferta firmy Agro - Tech Junoszyn jest na tyle bogata, że z łatwością można wybrać funkcjonalny sprzęt z odpowiednią wydajnością. Zamiatarki oferowane przez firmę świetnie sprawdzą się zarówno, na małych, średnich, jak i dużych powierzchniach.

Idealnie odnajdą się

  • w przestrzeni komunalnej,
  • przemysłowej,
  • budowlanej
  • czy rolniczej.

Są uniwersalne, dzięki temu mogą być wykorzystywane w połączeniu z różnorodnym sprzętem.

Zamiatarki uliczne marki Tuchel są kompatybilne z koparko-ładowarkami marki CAT czy JCB, a także z innymi pojazdami różnych producentów ciągników i maszyn budowlanych, jak np. Atlas, Unimog, Volvo, Hitachi, John Deere, Joy, Fend Kubota, Samsung, Dooson, Liebherr, Yanmar i Manitou.

Zamiatarki Tuchel są skonstruowane w taki sposób, aby mocowanie do pojazdów z napędem mogło przebiegać bezproblemowo, a czyszczenie było proste, szybkie i w pełni efektywne, nawet przy dużych zabrudzeniach. Zamiatarki drogowe posiadają opcje zamontowania udogodnień, jak spryskiwacze, zbiorniki wodne czy szczotki boczne, które sprawiają, że porządkowanie przestrzeni przebiega dużo szybciej i staje się jeszcze bardziej efektywne.

Firma oferuje pełne doradztwo oraz przeszkolenie pracowników w zakresie użytkowania zakupionych maszyn. Ponadto firma proponuje opiekę poza okresem gwarancyjnym, oferując naprawę urządzeń w razie ich awarii oraz dostawy części zamiennych.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/

 

Źródło:
agrotech-junoszyn.pl

Czytaj także