Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-07-24
utylizacja odpadów styropianowych-odbiór odpadów styropianowych

Większość z nas nie zastanawia się nad dalszym losem odpadów, które wyrzucamy. Oczywiście nie wszystko można poddać recyklingowi, ale maszyna do recyklingu może je po prostu usunąć. To nie będzie kosztować zbyt wiele, prawda? GREENMAX poda Ci odpowiedź. Zakład recyklingu na Florydzie potrafi przerobić 4000 ton odpadów. Przerabiają torby, plandeki, liny, a nawet świąteczne lampki, co kosztuje około 100 000 USD, ale niestety nie jest to odosobniony przypadek.

GREEENMAX

Około 25% materiału z recyklingu jest ostatecznie przenoszone do strumienia odpadów. Dzieje się tak, ponieważ większość produktów z numerami i strzałkami może nie podlegać recyklingowi w lokalnych zakładach, a nawet wcale. Konsumenci nadal często wyrzucają produkty, które mają nadzieję, że mogą zostać poddane recyklingowi, do pojemników na surowce wtórne. Kiedy założymy, że wyrzucanie surowców wtórnych do kosza jest równoznaczne z recyklingiem, ten „cykl życzeń" zwykle zbiega się z postawą „niewidzialnego, niejasnego". Niestety, materiały pochodzące z recyklingu mogą poważnie zablokować działanie zakładów recyklingu, co prowadzi do negatywnych skutków ekonomicznych i środowiskowych, a ostatecznie do ograniczenia materiałów pochodzących z recyklingu.

Na szczęście, ponieważ odpadu nie można poddać recyklingowi w jednym strumieniu, nie oznacza to, że musi on zostać na wysypisku. Alternatywny sprzęt do utylizacji i recyklingu zapewnia tanie lub bezpłatne stacje recyklingu materiałów trudnych do recyklingu. Brykieciarka do styropianu to najlepsza odpowiedź!

Brykieciarka do styropianu

Jednym z trudnych materiałów, które niektóre urządzenia akceptują poza recyklingiem jednostrumieniowym, jest pianka polistyrenowa (EPS), powszechnie nazywana pianką polistyrenową. Pianka EPS jest lekka i ma niską gęstość i jest zwykle stosowana do izolacji żywności lub ochrony przewożonych towarów.

EPS to po prostu pianka z tworzywa sztucznego wypełniona powietrzem, ale jakość skutkuje wyjątkowo niskimi wskaźnikami odzysku. Na przykład 53-stopowa naczepa pełna EPS waży mniej niż jedną tonę, więc koszt transportu jej do zakładu recyklingu jest wyższy niż wartość towaru.

Jednak EPS ma wysoką zdolność do recyklingu i jest bardzo poszukiwany. Jego wartość to ok. 350 USD/tonę. Można go skutecznie poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać. Brykieciarka do styropianu GREENMAX jest dobrym pomocnikiem. Może bezpiecznie usuwać powietrze z materiału i skompresować je do rozsądnych rozmiarów.

Czytaj także