Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2017-04-14
Racjonalne gospodarowanie odpadami

Korzyści płynące z posiadania urządzeń do redukcji objętości odpadów

W czasach gdy gospodarka odpadami w Polsce przechodzi gruntowną transformację i rozkwit, coraz więcej przedsiębiorstw jest społecznie odpowiedzialnych i stawia na ochronę środowiska, jednocześnie szukając sposobów na zminimalizowanie kosztów. Doskonałym rozwiązaniem w zakresie racjonalnego gospodarowania odpadami są urządzenia do redukcji objętości odpadów - belownice i kompaktory.

Dzięki inwestycji w nowoczesne i sprawdzone rozwiązania można bardzo efektywnie zredukować koszty związane z wywozem odpadów, a nawet wygenerować dodatkowe, spore zyski. Wysokie koszty utylizacji wynikają głównie z nadmiernej zawartości powietrza w odpadzie (nawet do 80%). Z tego powodu kluczowym elementem w gospodarowaniu odpadami są urządzenia pozwalające zredukować do minimum ich objętość. Dzięki belownicom materiał odpadowy prasowany jest do postaci bel wygodnych w przechowywaniu, transportowaniu i usuwaniu. Trudno więc przecenić korzyści płynące z posiadania takich urządzeń. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • redukcja kosztów wywozu odpadów, a nawet wygenerowanie przychodów
  • zmniejszenie objętości, nawet o 90%
  • Poprawa porządku i zwiększenie powierzchni dostępnej w magazynie
  • oszczędność czasu i bezpieczeństwo pracy

Belownice i kompaktory mogą być używane wszędzie, gdzie występuje problem odpadów suchych i mokrych z kartonu, papieru, tekstyliów, metali nieżelaznych, szkła, odpadów spożywczych oraz tworzyw sztucznych.
Mają zastosowanie w:

  • lokalach gastronomicznych i hotelach,
  • sklepach spożywczych,
  • centrach handlu detalicznego i hurtowego, magazynach
  • punktach recyklingu i utylizacji,
  • zakładach produkcyjnych i przetwórczych, itp.

W związku z powyższym istnieje wiele rodzajów i rozmiarów belownic, mogą zostać one dobrane do konkretnych potrzeb użytkownika. Na przykład istnieją urządzenia o niedużej sile zgniotu (3-5ton), zajmujące niewiele miejsca, przeznaczone do sklepów spożywczych i małych magazynów, ale są również prasy posiadające nacisk 100 ton i więcej i mają one zastosowanie w punktach recyklingu i utylizacji.

Urządzenia te są również bardzo proste w obsłudze. W przypadku prostych, mniejszych belownic uruchomienie procesu zgniatania odbywa się najczęściej za pomocą jednego przycisku. Dzięki temu nie trzeba mieć żadnego specjalnego przeszkolenia aby dobrze obsłużyć takie urządzenie. Oczywiście spełniają one także wszelkie normy bezpieczeństwa. Jest to istotne przy pracy takiej belownicy w sklepie czy restauracji, gdzie obsługiwać ją może cały personel, a nie tylko jedna uprawniona osoba.

Oprócz belownic polecamy również kompaktory służące do redukcji objętości odpadów bezpośrednio w kontenerach. Istnieją modele dostosowane do pojemności kontenerów na odpady. W tym przypadku podstawową korzyścią jest zminimalizowanie częstotliwości wywozu odpadów, za które ponosimy koszty.

W ofercie firmy EKO MiLPAP znajdziecie Państwo wysokiej jakości urządzenia do redukcji objętości odpadów nowe i używane. Belownice od 1 do 150 ton nacisku, kompaktory do odpadów zmieszanych, oraz rozdrabniacze jedno i dwu-wałowe o napędzie hydraulicznym lub elektrycznym. Służymy fachowym doradztwem oraz serwisem zarówno gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym na terenie Polski.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Autor:
Marcin Rećko
Dodał:
ESPIR TECH Michał Gromotowicz

Czytaj także