Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów INFORMACJA ARCHIWALNA
Aktualizowany: 2021-09-29
kompaktor śrubowy do styropianu-GREENMAX


Zagęszczacz pianki pomaga producentom pianki uniknąć trzech poważnych problemów w procesie produkcji

EPSIA opublikowała kiedyś dane, że ilość odpadów piankowych wytworzonych w Stanach Zjednoczonych w ciągu roku osiągnęła 155000 ton, a współczynnik odzysku tych odpadów piankowych nie wyniósł nawet 1/4. Jest to duże wyzwanie dla producentów pianek, ponieważ część odpadów będzie generowanych w procesie wytwarzania.

GREENMAX

Jeśli wzorzec recyklingu będzie się utrzymywał w stagnacji, będzie to miało pewien niekorzystny wpływ na producentów pianek, a te negatywne skutki mogą wymagać rozwiązania za pomocą zagęszczacza piany. Utylizacja styropianu to bardzo ważny temat, który powinien zaczynać się od sensownych rozwiązań, nad którymi pracuje GREENMAX.

Zanim porozmawiamy o tym, w jaki sposób zagęszczacze pianki mogą przynieść korzyści producentom pianki, porozmawiajmy o tym, jaki kryzys spowoduje recykling pianki? Istnieją trzy główne punkty:

1. Społeczny wpływ tradycyjnego spalania i składowania odpadów
Jak wszyscy wiemy, tradycyjnym sposobem odzyskiwania piany jest spalanie i składowanie na wysypiskach, zwłaszcza na wysypiskach w Stanach Zjednoczonych. Takie rozwiązanie przynosi jedynie zanieczyszczenie środowiska.

Zalet ekologicznego recyklingu jest bardzo wiele. Używając kompaktora, nie powodujemy dodatkowych zanieczyszczeń.

utylizacja odpadów styropianowych

2. Kryzys wysokich kosztów operacyjnych
Pianka jest rodzajem materiału o niskiej gęstości, co oznacza, że koszt przechowywania jest dużym problemem dla producentów. Ponadto koszty gospodarowania odpadami tradycyjnego recyklingu są również ogromne.

Nie stanowi to problemu w trybie recyklingu zagęszczaczem pianki. Z jednej strony oszczędza przestrzeń magazynową poprzez kompresję objętości piany (stopień kompresji do 90:1). Z drugiej strony może uzyskać korzyści ekonomiczne, sprzedając piankę z recyklingu.

Utylizacja styropianu(http://www.recykling-styropianu.pl)

3. Zagrożenie pożarowe
Piana jest dobrze znaną substancją łatwopalną. W fabryce, pianka jest często rozsypywana w fabryce w postaci cząstek i pyłu, co bardzo łatwo może wywołać pożar i wybuch. Zagęszczacz pianki zagęszcza piankę za pomocą technologii topienia na gorąco, tworząc nowy materiał, który nie jest łatwy do spalenia.

Uważa się, że w przyszłości maszyna do recyklingu pianek dokona wielkiego rozwoju w zakresie rozwoju recyklingu producentów pianek, co jest nie tylko korzystne, ale także na dłuższą metę, jest również bardzo pomocne w sprawie ochrony środowiska na całym świecie.

recykler styropianu

Utylizacja styropianu we właściwy sposób przyniesie wiele korzyści. GREENMAX dokłada wszelkich starań w rozwój technologii maszyn do recyklingu styropianu.

 

Autor:
GREENMAX
Źródło:
http://www.recykling-styropianu.pl/
Dodał:
GREENMAX RECYCLING

Czytaj także