Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów INFORMACJA ARCHIWALNA
Aktualizowany: 2021-12-25
Brykieciarki do styropianu-GREENMAX-kompaktor EPS

W 2018 roku nasz zespół Greenmax przeszedł obok targu rybnego w centrum Mediolanu we Włoszech. W sobotę targ był pełen ludzi, a wielu mieszkańców przyszło kupić owoce morza i produkty rybne. Zauważyliśmy, że jest tu ponad 100 sprzedawców ryb. Wszystkie rodzaje owoców morza są pakowane w styropianowe pudełka na ryby.

GREENMAX

Jednocześnie zainteresowaliśmy się skrzynką po rybie z utylizacji polistyrenu, więc poszliśmy obejrzeć i stwierdziliśmy, że zużyte pudełka po rybie ze styropianu są wyrzucane do kosza na śmieci i wywożone przez specjalną firmę recyklingową. Te odpady polistyrenowe nie weszły do gospodarki o obiegu zamkniętym, ale trafiły bezpośrednio do spalarni。

Polistyren zwany również EPS, ze względu na niski koszt produkcji i właściwości termoizolacyjne, zawsze był preferowany przez przemysł rybny, zwłaszcza w transporcie łososia. Każdego dnia dziesiątki tysięcy łososi wydobywa się z wód norweskich i chilijskich. Skrzynki na ryby EPS są szeroko stosowane i wysyłane do zakładów przetwórczych w krajach na całym świecie, po przetworzeniu tych łososi, skrzynka na ryby EPS spełnia swoją misję pakowania i transportu i staje się porzuconą skrzynką na ryby, którą należy poddać recyklingowi

kompaktor EPS(http://www.recykling-styropianu.pl/)

Wraz ze wzrostem świadomości ochrony środowiska coraz więcej przetwórców ryb posiada własny system recyklingu rozdrabniaczy styropianu. Zwracają uwagę na pracę z recyklingiem styropianu. Po fizycznym skompresowaniu skrzynki na ryby EPS przez kompaktor EPS w stopniu sprężania 50:1, objętość znacznie zmniejszona, dzięki czemu można ją wygodnie transportować do innych wyspecjalizowanych zakładów recyklingu w celu ponownego przetworzenia.

rozdrabniaczy styropianu

Kompaktor ślimakowy Greenmax EPS pomaga tysiącom przetwórców ryb w recyklingu odpadów ze skrzynek na ryby EPS o zmniejszonej objętości każdego roku. Sprasowany EPS jest transportowany do centrów recyklingu w celu produkcji granulatu, a na koniec z powrotem do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Wśród nich realizujemy recykling i ponowne wykorzystanie odpadów EPS. Podróż do recyklingu pudełek po rybach EPS nauczyła nas o recyklingu tworzyw sztucznych.

Autor:
GREENMAX
Źródło:
http://www.recykling-styropianu.pl/
Dodał:
GREENMAX RECYCLING

Czytaj także