
Kapituła konkursu GreenEvo wybrała 8 proekologicznych technologii, które uzyskają rządowe wsparcie. Dwa dalsze projekty zostały wyróżnione.
Ogłoszona została lista laureatów tegorocznej, czwartej już edycji konkursu GreenEvo. Do finału konkursu zakwalifikowało się 14 technologii spośród 22 zgłoszonych. Wśród laureatów IV GreenEvo znalazły się:
- Energo Natura Sp. z o.o.: Ecobiosed - kompleksowa technologia odczynnikowego oczyszczania wody.
- Dagas Sp. z.o.o.: Utylizacja odpadów komunalnych, gumowych oraz przerób biomasy w procesie pirolizy.
- Energetyka Solarna ensol Sp. z o.o.: Hybrydowe kolektory słoneczne PVT o wysokich parametrach wydajnościowych.
- Far Data Sp. z o.o. Sp. k: Stacja monitorowania hałasu i warunków środowiskowych ENVIRO 151.
- Frapol Sp. z o.o.: Synergiczny system zarządzania energią powietrza w budynku.
- M3SYSTEM Sp. z o.o.: Unikalna energooszczędna technologia budowlana: monolityczna, samonośna konstrukcja ze spienionego polistyrenu.
- "Mielec-Diesel" GAZ Sp. z o.o.: Wykorzystanie "trudnych" gazów odpadowych z odwiertów i przetwórstwa ropy naftowej do skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.
- NIKOL Jan Nikołajuk: Rekuperator NIKOL.
Wyróżnione przez kapitułę konkursu zostały natomiast:
- "MAKROTERM" Agata i Krzysztof Wąchała Sp. j.: SOLAR START-UP niskokosztowa solarna linia produkcyjna.
- Polbud S.A.: Systemy małych elektrowni wiatrowych.
Laureaci konkursu mogą skorzystać m.in. ze wsparcia rządowego na całym świecie, darmowych szkoleń, prezentacji technologii w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach oraz produkcji indywidualnych filmów promocyjnych. - Dodatkowo laureaci otrzymują możliwość uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu, a także licznych seminariach, spotkaniach biznesowych oraz konferencjach. W tym roku zaplanowane zostały misje handlowe m.in. w takich krajach, jak: Azerbejdżan, Chorwacja, Gruzja, Kazachstan, Mołdawia, Rosja, Ukraina i Wietnam – wyjaśnia Ministerstwo Środowiska.
GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to autorski projekt Ministerstwa Środowiska. Jego celem jest pomoc w promocji i międzynarodowym transferze polskich zielonych technologii. MŚ współpracuje w tym zakresie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwem Gospodarki oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. W trzech dotychczasowych edycjach wyłoniono 40 laureatów. Mogli oni zaprezentować swoje technologia na misjach handlowych w Algierii, Azerbejdżanie, Chorwacji, Chile, Kazachstanie, Malezji, Mołdawii, Rosji, Turcji, Ukrainie i Wietnamie.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- greenevo.gov.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Audyty prosumenckie
W ostatnich latach w Polsce można było zauważyć znaczny przyrost instalowania kolektorów słonecznych w gospodarstwach domowych. A jak wygląda...
-
Hydraulika siłowa – jak poznać, że hydraulika siłowa w maszynach rolniczych...
Hydraulika siłowa jest fundamentem współczesnych maszyn rolniczych, od ciągników po specjalistyczne kombajny i ładowarki. Dzięki niej możliwe...
-
-
-