
Międzynarodowa Federacja Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) ostrzega, że w związku z ulewnymi deszczami i suszami będzie jeszcze mniej żywności. W latach 2014 i 2015 szereg wstrząsów klimatycznych zniszczył uprawy, pozostawiając miliony ludzi bez pożywienia. Obecnie z powodu głodu cierpi tam 60 mln osób.
Agencja AFP przewiduje, że odpowiedzialne za problemy w Afryce zjawisko klimatyczne El Nino, które polega na ogrzewaniu wód Oceanu Spokojnego, wzmoże się w najbliższych miesiącach i w 2016 roku wciąż będzie trwało. Wiąże się ono ze zmianą przebiegu pór deszczowych oraz zwiększonym ryzykiem wystąpienia ekstremalnych zjawisk pogodowych takich jak powodzie w Afryce Równikowej i susze na niektórych obszarach Afryki Południowej i Sahelu.
Najbardziej dotknięte klęskami kraje to Gambia, Mauretania, Namibia, Senegal, Zimbabwe i Malawi. IFRC ocenia, że potrzebują one pilnie ok. 7 mln euro.
"Powracające kryzysy bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce sprawiają, że ludzie pogrążają się w apatii. Jednak sytuacji, z którą walczą dziś miliony rodzin, można uniknąć i nie powinniśmy jej tolerować" - mówi reprezentant IFRC na Afrykę Południową Michael Charles.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- teraz-srodowisko.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Bezpiecznie i ekologicznie – praca zdalna może być „smart”
Ludzie spędzają w domach obecnie więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Wynika to w dużej mierze z modeli pracy zdalnej lub hybrydowej,...
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.plTrendy proekologiczne na całym świecie sprawiają, że dbanie o środowisko staje się coraz ważniejszym aspektem dla zakładów przemysłowych. Czy
-
-
-
-