Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-02-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-02-21
W Stanach Zjednoczonych rusza największy na świecie projekt PV
W Stanach Zjednoczonych rusza największy na świecie projekt PV
W Stanach Zjednoczonych rusza największy na świecie projekt PV
W hrabstwie Clark, w stanie Nevada, powstanie olbrzymia elektrownia słoneczna o mocy 18 MW, która zasili bazę wojskową amerykańskiej armii. Elektrownia będzie blisko 2 razy większa od 10 MW elektrowni w Niemczech, dotychczas największej na świecie. Ogniwa PV użyte w projekcie, zostaną sprowadzone z Niemiec, Hiszpanii oraz Korei Południowej.

Rozpoczęcie prac nad elektrownią jest odpowiedzią na nowe standardy stanu Nevada, wg których do 2015 roku, co najmniej 20% energii wytwarzanej musi pochodzić ze źródeł odnawialnych. Przetarg dotyczący budowy kompleksu największej na świecie elektrowni słonecznej wygrała firma SunEdison z Maryland (USA), która będzie współpracować z lokalnym integratorem systemów fotowoltaicznych.

Budowa rozpocznie się w lipcu 2006 roku, a pierwsze 4MW będą ukończone przed końcem roku. Planowane zakończenie prac i oddanie obiektu do użytku ma nastąpić w marcu 2007 roku. W przeciwieństwie do niektórych rozwiązań dużych elektrowni słonecznych, panele fotowoltaiczne rozmieszczone na pustyni Nevada, będą stanowić zespół ogniw PV nie podzielony na sekcje. W części przekształtnikowej moc elektrowni, pokryją moduły inwerterowe firmy Satcon, o mocy 500 kW oraz 220 i 100 kW. Całkowity koszt projektu ma wynieść około 115 milionów dolarów.

Jigar Shah z SunEdison twierdzi, iż największym wyzwaniem może być dostarczenie modułów słonecznych do Stanów, na miejsce budowy. Shah podkreśla nienajlepszą sytuację na rynku modułów w Ameryce. Dlatego też moduły będą dostarczane z Niemiec, Hiszpanii i Korei Południowej. Jak podaje przedstawiciel firmy SunEdison, niemiecki rynek technologii słonecznych znajduje się aktualnie w fazie rozkwitu, m.in. dzięki dobremu wsparciu ze strony rządowej. SunEdison zapewniła sobie dostawy od kilku znaczących dystrybutorów na pierwszą połowę modułów potrzebnych do konstrukcji.

Według SunEdison duże znaczenie dla pomyślnej realizacji przedsięwzięcia ma fakt posiadania lokalnego partnera firmy. W tym przypadku jest to Powered by Renowables, z siedzibą w Las Vegas. PBR zajmie się przede wszystkim wszelkimi regionalnymi kwestiami, dotyczącymi miejsca budowy. Według przedstawiciela SunEdison, firmy które realizują inwestycje bez partnerów lokalnych popełniają duży błąd. W ramach podjętej współpracy PBR będzie działać z SunEdison przy wielu innych projektach na terenie całego stanu, dostarczając instalacje o łącznej mocy 36 MW.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
RenewableEnergyAccess
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także