Coraz bliżej do rozpoczęcia w Poznaniu obrad VI Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich i XXVIII Kongresu Techników Polskich (9-11 czerwca 2025 r.).
Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Technika dla zdrowia i bezpieczeństwa" pod Patronatem Honorowym Pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Marszałek Senatu RP, a także Ministra Spraw Zagranicznych i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Kongres i Zjazd to nie tylko sesje merytoryczne, podczas których będą poruszane konkretne dziedziny nauk technicznych wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa i konkurencyjności polskiej gospodarki, m.in. energetyki, sztucznej inteligencji, bioinżynierii, gospodarki żywnościowej, obiegu zamkniętego, nanotechnologii, techniki w medycynie itd.
To także wydarzenia towarzyszące, którymi będą prezentacje studenckich kół naukowych z polskich uczelni, a także stoiska oficyn wydawniczych specjalizujących się w książce i prasie naukowo-technicznej.
Wydarzenie ma na celu także pogłębienie kontaktów koleżeńskich pomiędzy inżynierami w reprezentującymi różne środowiska krajowe i zagraniczne, gospodarcze i naukowe (uczelniane i instytutowe), a także stowarzyszeniowe.
Pierwszy dzień obrad zakończy Gala Inżynierska podczas której nastąpi finał konkursu i ogłoszenie zdobywcy tytułu „Mistrz Techniki NOT", a także wręczenie przyznanych nagród i wyróżnień stowarzyszeniowych. Uświetni ją także występ artystyczny.
Podsumowaniem drugiego dnia obrad będzie przyjęcie Przesłania VI Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich oraz wniosków z obrad toczonych w 16 tematycznych sesjach panelowych.
Organizatorzy zapraszają do udziału w Zjeździe i Kongresie polskich inżynierów pracujących w kraju i za granicą, aby zechcieli się podzielić swoimi doświadczeniami zawodowym oraz potwierdzili lub nawiązali kontakty pomiędzy różnymi ośrodkami, uczelniami, instytutami, a także firmami w kraju i za granicą.
Na stronie www.szip.org.pl jest zamieszczony program wydarzenia, formularz rejestracyjny oraz najważniejsze związane z nim informacje.
Zapraszamy i czekamy na zgłoszenia.
Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Doskonała nauka II".
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- NOT

Komentarze (0)
Czytaj także
-
150 lat „Przeglądu Technicznego (1866-2016)
Po upadku powstania styczniowego, Polska pogrążyła się w żałobie. Klęska miała wpływ nie tylko na stan ducha, ale także na gospodarkę,...
-
Zaopatrzenie biogazowni – najważniejsze informacje!
W Europie Zachodniej biogazownie wyrastają jak grzyby po deszczu. Są szczególnie popularne w Niemczech oraz Austrii. Coraz większym...
-
-
-
-
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.pl