PP-EKO Sp. z o.o. i Ecotech Polska S. A. - polskie spółki technologiczne działające w branży inżynierii środowiska - zawarły strategiczne partnerstwo w celu wspierania i rozwoju kompleksowych technologii związanych z oczyszczaniem ścieków i przeróbką odpadów po wydobyciu gazu łupkowego.
Dzięki połączeniu działań PP-EKO sp. z o. o. i Ecotech Polska S.A. rozwijane będą rozwiązania umożliwiające kompleksowe neutralizowanie pozostałości z wydobycia gazu łupkowego: zarówno od strony gospodarki wodno-ściekowej, jak i redukcji odpadów wydobywczych in-situ.
PP-EKO sp. z o. o. posiada innowacyjną technologię ROVAPO® pozwalającą na bardzo wysoki (do 98%) odzysk wody ze ścieków, która może być wykorzystywana do oczyszczania wód po procesie szczelinowania gazu łupkowego. Cechuje ją wyjątkowo duża efektywność energetyczna i mała ilość produkowanych odpadów, niespotykana w innych zagranicznych systemach odzysku wody do celów produkcyjnych. Technologia ROVAPO® posiada szereg aplikacji w przemyśle chemicznym i lotniczym, które z łatwością można przenieść do procesu wydobycia gazu łupkowego.
Ecotech Polska S.A. tworzy i rozwija technologie przeróbki odpadów przemysłowych, tak aby nie miały charakteru odpadów niebezpiecznych - w tym opatentowaną na świecie technologię ENVIRO-MIX®, która może znaleźć zastosowanie także w procesie oczyszczania odpadów po wydobyciu gazu łupkowego. Firma dysponuje opłacalnymi rozwiązaniami wiodącymi w procesach wiązania i stabilizacji wielu rodzajów zanieczyszczeń.
Wspólne zastosowanie technologii obu firm pozwoli na zamknięcie całości inwestycji odwiertu gazu łupkowego, jako projektu bezodpadowego z minimalnym wpływem na środowisko i zminimalizowanym wykorzystaniem wód powierzchniowych.
- Wejście na rynek gazu łupkowego opieramy na naszej sprawdzonej technologii Rovapo, która dystansuje konkurencyjne światowe rozwiązania pod względem kosztów energetycznych i eksploatacyjnych – powiedział Wojciech Pietraszek, Prezes Zarządu PP-EKO Sp. z o. o. – Rovapo dobrze sprawdza się w przemyśle ciężkim, przy tzw. ściekach trudnych, o dużej koncentracji zanieczyszczeń, stąd spore zainteresowanie naszą technologią - nie tylko w Polsce – podkreślił.
Strategiczne partnerstwo PP-EKO Sp. z o.o. i Ecotech Polska S.A. jest odpowiedzią na wyzwania ekologiczne związane ze skomplikowanym procesem eksploatacji złóż łupkowych.
- Jestem głęboko przekonany, że zawarte porozumienie jest kamieniem milowym w kwestii odwiertów gazów łupkowych i ich negatywnego wpływu na środowisko. Obie technologie to zupełna innowacja w skali światowej - rozwiązują problemy z zakresu gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej przy wydobyciu gazu, z którymi jeszcze nikt nie poradził sobie w satysfakcjonujący sposób – mówi Dominik Wojewódka Prezes Spółki Ecotech Polska. - Ufam więc, że nasze rozwiązanie znajdzie odbiorców również poza granicami kraju - dodaje.
Dzięki zawartej umowie o współpracy obie firmy, laureatki Greenevo – prestiżowego projektu Ministerstwa Środowiska, oferują kompleksową obsługę: od prac doradczych, po najlepszą konfigurację dobór i prace wykonawczo – obsługowe z wykorzystaniem obu technologii: ENVIRO-MIX® i ROVAPO®. Zakres współpracy opiera się na dogłębnej wiedzy merytorycznej oraz dużym doświadczeniu w realizacji komparatywnych projektów.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PP-EKO Sp. z o. o.

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
Tworzywa sztuczne w branży AGD - jak się je wykorzystuje?
Współczesny rynek sprzętu AGD stawia przed producentami wyzwania, które znacznie wykraczają poza funkcjonalność samych urządzeń. W erze świadomego...
-
-
-
-