Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-11-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-11-01
Starbucks otworzył kawiarnię zrobioną z używanych kontenerów
Mat. pras.
Mat. pras.

Popularna kawiarniana sieciówka Starbucks otworzyła na Tajwanie nietypowy lokal. Jest on zrobiony w całości z używanych kontenerów, które są obecnie coraz częściej wykorzystywane w architekturze. Stało się to niedługo po otwarciu pierwszej kawiarni Starbucksa we Włoszech, która z kolei nie stroni od przepychu.

Budynek zaprojektował znany japoński architekt Kengo Kuma, który inspirował się starożytnym chińskim budownictwem, a w szczególności formą pagody. Zastosowanie takiej konstrukcji pozwoliło na bardziej efektywne wykorzystanie światła słonecznego. Wnętrze dwupiętrowego lokalu także zdradza inspiracje azjatyckim minimalizmem.

Kawiarnia zlokalizowana jest w turystycznej dzielnicy nad brzegiem Pacyfiku w sąsiedztwie budowanego centrum handlowego. W 29 kontenerach, których wykorzystano do konstrukcji, wygospodarowano 320 m kw. powierzchni użytkowej rozdzielonej na dwa piętra.

Starbucks ogłosił niedawno nową strategię "Greener Stores", której celem jest tworzenie bardziej przyjaznych dla środowiska kawiarni, również dzięki wykorzystaniu materiałów z recyclingu. Punkt w Hualien jest jednym z pierwszych wybudowanych w zgodzie z nową strategią sieci.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
noizz.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :