Powrót do listy wiadomości Dodano: 2014-05-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2014-05-08
Skąd bierze się woda w Piotrkowie?
piotrkow
piotrkow

Konkursy, eksperymenty i warsztaty. Budowa rakiety z butelki, poduszkowca z płyt CD, test niepalnego balona i zabawa z keczupowym nurkiem. Ponadto odpowiedzi na pytania skąd bierze się czysta, zdrowa piotrkowska kranowa oraz jak działa nowoczesna Stacja Uzdatniania Wody. To atrakcje, które czekają na mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego już w piątek 9 maja na Rynku Trybunalskim i na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Szczekanica"!

Przyjdź i zobacz jak zmienia się miasto

Woda towarzyszy nam przez całe życie. Jest głównym składnikiem mózgu, nerek i mięśni. Dorosły człowiek w blisko 70% składa się z wody. Bez niej może przeżyć jedynie kilka dni. Woda jest niezbędna w każdej dziedzinie naszego życia. Unowocześnienie procesu uzdatniania wody pozwala na polepszenie jakości wody poprzez redukcję związków manganu i żelaza. Dlatego tak ważna jest nowa inwestycja w Piotrkowie Trybunalskim, która poprawi komfort i jakość życia mieszkańców. Piotrkowianie będą mogli bez obaw pić wodę prosto z kranu. Nie odczują jej braków ponieważ zwiększy się istotnie przepustowość wodociągów, a ciśnienie w sieci zostanie wyrównane. Będzie się żyło lepiej, wygodniej
i zdrowiej.

W programie Dni Otwartych Projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim" przewidziano zwiedzanie Stacji, przedstawienie całego procesu uzdatniania wody oraz degustację czystej, przefiltrowanej wody. Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 10:00, a kolejne grupy będą oprowadzane co 45 minut. Zmodernizowana w ramach Projektu Stacja Uzdatniania Wody „Szczekanica" to jedna z najnowocześniejszych stacji w Polsce. Modernizacja ciągu technologicznego i filtrów wody, budowa napowietrzalni oraz dwóch studni głębinowych to tylko cześć wykonanych prac.

Pan Korek uczy i bawi na Rynku

Jednocześnie, w ramach obchodów 10-lecia wejścia do Unii Europejskiej, na Rynku Trybunalskim odbędzie się impreza plenerowa, podczas której promowany będzie również Projekt „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim". Oprócz występów uczniów z lokalnych szkół, do zabawy zachęcać będzie Pan Korek. Podróżując po Polsce Pan Korek przybliża naukę na odlotowych pokazach i inspirujących warsztatach. To świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich opiekunów.

Projekt „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim" to największa inwestycja w historii Piotrkowa Trybunalskiego. W ramach Projektu zostaną zmodernizowane oczyszczalnia ścieków i Stacja Uzdatniania Wody „Szczekanica", rozbudowane sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, wyremontowane sieci ogólnospławna i deszczowa oraz kanał tranzytowy ścieków oczyszczonych.

Na realizację całego Projektu miasto pozyskało 130 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Koszt całego Projektu to 226 mln złotych.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Grupa PRC Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :