Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-01-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-01-25
SatAgro – nowoczesne cyfrowe narzędzie dla rolników
SatAgro – nowoczesne cyfrowe narzędzie dla rolników

W obecnych czasach nowoczesne gospodarstwo rolne niewiele różni się od dobrze zarządzanych firm produkcyjnych. Podobnie jak w każdym przedsiębiorstwie, konieczne jest planowanie poszczególnych etapów produkcji, monitorowanie procesów, zapobieganie sytuacjom kryzysowym oraz bieżące reagowanie na pojawiający się problem czy zagrożenie.
Aby efektywnie zarządzać gospodarstwem rolnym, wykorzystaj narzędzie SatAgro, dostępne na portalu rolniczym agronomist.pl. Czym się wyróżnia? Dlaczego warto z niego korzystać? Sprawdźmy!

Co to jest SatAgro?

Jest to zaawansowana aplikacja, która umożliwia satelitarny monitoring pól uprawnych. Dane w postaci zdjęć oraz map pozwolą na ocenę stanu uprawy, analizę i zaplanowanie działań, pozwalających na podniesienie wydajności upraw w bieżącym oraz kolejnych sezonach.

Satelitarny podgląd stanu upraw umożliwia zaplanowanie i precyzyjną aplikację odpowiednich nawozów albo środków ochrony roślin. Pozwoli to na zmniejszenie ujemnego wpływu na środowisko oraz na ograniczenie wydatków. Program dostarcza również precyzyjną prognozę pogody, a także umożliwia analizę wpływu warunków atmosferycznych na wydajność upraw.

Jakie korzyści wynikają z używania narzędzia SatAgro?

Wykorzystywanie programu SatAgro wiąże się z szeregiem korzyści, które pozwolą na zwiększenie jakości plonów. Oto kilka przykładów, dlaczego warto mieć go pod ręką.

  • Korzystając z narzędzia, zaobserwujesz zmiany stanu upraw w czasie i przestrzeni, łatwiej zatem o uchwycenie momentu, w którym konieczna będzie interwencja.
  • Dziennik zabiegów i wydarzeń umożliwia ewidencja zabiegów agrotechnicznych i lepsze przygotowanie do kolejnego sezonu.
  • Zyskujesz możliwość łatwego podzielenia pola na mniejsze powierzchnie do badań glebowych. Stworzona na ich podstawie mapa żyzności gleby pozwoli odpowiednio ją przygotować pod zaplanowane uprawy.
  • Dostarczane informacje o zmianach pogody pozwolą na zaplanowanie terminu siewu, zbioru i innych działań.

Warto również wspomnieć, że każda zainteresowana osoba może skorzystać z tej wszechstronnej aplikacji za darmo. Sprawdź na agronomist.pl, co należy zrobić, aby zyskać bezpłatny dostęp do wszystkich funkcji narzędzia.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także