Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-12-24   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-24
Prodigo Recykling - nowa jakość na rynku zarządzania odpadami
Prodigo Recykling - nowa jakość na rynku zarządzania odpadami

Nieprzetwarzalne odpady przemysłowe i komunalne stanowią największe zagrożenie dla środowiska naturalnego. Niemal niemożliwe jest wyeliminowanie z przemysłu niektórych substancji, jednak należy podjąć próbę przywrócenia ich z powrotem do użytku. Właśnie tym zajmuje się spółka Prodigo Recykling, której siedziba mieści się pod adresem Al. Śląska 1 54-118 Wrocław. To w tym miejscu zapadają decyzje, wyznaczające tory dla działalności jednej z najszybciej rozwijających się firm w naszym kraju.

 

Dwie gałęzie działalności spółek z Grupy Kapitałowej Prodigo

Prodigo Recykling Spółka Akcyjna to nowoczesne przedsiębiorstwo o przejrzystej strukturze organizacyjnej i innowacyjnym podejściu do zarządzania. Głównym zadaniem, jakie stoi przed spółką, jest próba odzyskania środowiska naturalnego dla kolejnych pokoleń. W tym celu podejmowane są wszelkie działania, które mogą pomóc w przetworzeniu odpadów uznawanych za niemożliwe do ponownego zastosowania. Chodzi tu między innymi o odlewanie stopów aluminium, czy produkcję paliw alternatywnych na kilku liniach technologicznych należących do spółki.

Drugą gałęzią działalności jest odbieranie odpadów przemysłowych przede wszystkim od przedsiębiorstw produkcyjnych. W ten sposób pozyskane odpady stanowią materiał, który podlega dalszemu przetworzeniu a następnie trafia do klientów i tym samym zostaje przywrócony do obiegu.

 

Realizowane procesy przetwarzania odpadów przez Prodigo Recykling

Do zakładów należących do spółki - w 4 lokalizacjach - co roku wpływa ponad 250 tysięcy ton odpadów różnego pochodzenia. Nowoczesne linie produkcyjne w kilku procesach przetwarzają je i przywracają do gospodarki. Ponad 60% wszystkich odpadów ponownie znajduje miejsce w przemyśle w postaci materiału produkcyjnego albo paliw alternatywnych.

 

Przetwarzanie metali oraz odlewanie stopów aluminium

Złom metali żelaznych i nieżelaznych stanowi jeden z najszerszych strumieni odpadów, jakie pozyskuje Prodigo Recykling Spółka Akcyjna. Większość z tych materiałów przetwarzana jest na wartościowy złom o bardzo wysokiej zawartości głównego składnika. Ten materiał trafia dalej do przedsiębiorstw działających w branżach stalowej, elektroenergetycznej albo hutniczej.

Nowoczesna odlewnia to miejsce, gdzie przetwarza się odpady aluminiowe. Spółka pozyskuje głównie poprodukcyjne wióry aluminiowe oraz odpady cienkowarstwowe. Pod okiem wykwalifikowanych pracowników wydajna linia produkcyjna tworzy rocznie kilkadziesiąt ton stopów aluminium. Produkt ten posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i dalej wykorzystywany jest w procesach produkcyjnych.

 

Paliwa alternatywne i piroliza

Paliwa alternatywne zdobywają dla siebie coraz większą przestrzeń na rynku energetycznym. Produkowane przez Prodigo Recykling paliwa spełniają wszystkie restrykcyjne normy narzucane przez Unię Europejską. Produkty o wysokiej kaloryczności opałowej trafiają do zakładów z branży energetycznej i cementowej. Z linii produkcyjnych Prodigo co miesiąc schodzi ponad 15 tysięcy ton paliw RDF.

Prodigo Recykling jest jedynym podmiotem na polskim rynku, który na skalę przemysłową zajmuje się pirolizą. Przetwarzanie produktów z gumy, przede wszystkim opon samochodowych jest niezwykle trudnym procesem. Pod wpływem wysokiej temperatury ten produkt rozkładany jest na olej pirolityczny, sadzę techniczną i gaz, który wykorzystywany jest do produkcji energii elektrycznej.

 

Prace badawczo rozwojowe w zakresie przetwarzania odpadów

Prodigo Recykling jest przedsiębiorstwem, które skupia się nie tylko na odzyskiwaniu odpadów i przetwarzaniu ich. Misją spółki jest ciągłe poszukiwanie sposobów na zagospodarowanie kolejnych typów odpadów. W tym celu powołano dział Research & Development, w którym zgromadzono doświadczonych ekspertów i naukowców zajmujących się innowacjami w przetwórstwie odpadów.

Prodigo to miejsce, gdzie prowadzone są projekty badawcze, współfinansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Departament zajmuje się także rozwijaniem i optymalizacją procesów przetwórczych w podległych spółkach. Oferuje im dodatkowo wsparcie naukowe i techniczne.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
prodigo.eu
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.