Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-03-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-03-11
Krakowskie wodociągi zamontowały dwa zdroje w szpitalu
Mat. pras.
Mat. pras.

2 marca w Szpitalu Specjalistycznym im. J.Dietla przy ul. Focha i Skarbowej w Krakowie pojawiły się dwa źródełka z wodą. Jest to pilotażowa część programu Wodociągów Miasta Krakowa „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twoim szpitalu".

Montaż pitników w budynkach użyteczności publicznej rozpoczął się w maju 2017 roku programem „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole". Darmowa kranówka stanowi zdecydowanie zdrowszą alternatywę dla słodzonych napojów gazowanych. W pierwszej edycji zamontowano 47 pitników, do drugiej przystąpiły 24 placówki edukacyjne.

Następnie źródełka pojawiły się w innych instytucjach. W budynkach Urzędu Miasta Krakowa zamontowano już pięć pitników, a w najbliższym czasie udostępnionych zostanie kolejnych siedem. W dwa urządzenia wyposażono także budynek główny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Na otwarciu zdrojów w szpitalu obecni byli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew J. Król, Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH Grzegorz Juszczyk, Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny, I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel. Prezes Wodociągów Miasta Krakowa Piotr Ziętara, a także Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla Andrzej Kosiniak–Kamysz.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
wodociagi.krakow.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: