
Ministerstwo Energii Korei Południowej podało, że zamierza zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii i gazu ziemnego w miksie energetycznym oraz ograniczyć zależność od węgla i energii jądrowej. Kroki te mają poprawić jakość powietrz w kraju.
Czwarta pod względem wielkości gospodarka Azji generuje obecnie czterdzieści pięć procent energii elektrycznej z węgla oraz trzydzieści procent z elektrowni jądrowych. Skroplony gaz ziemny (LNG) wypełnia siedemnaście procent zapotrzebowania na energię, a odnawialne źródła tylko 6%.
Społeczeństwo koreańskie nie akceptuje tak niskiego udziału OZE w miksie energetycznym. Powodem jest niezadowalająca jakość powietrza, a także pamięć o katastrofie, do jakiej doszło w elektrowni jądrowej w japońskiej Fukushimie.
Ministerstwo poinformowało ponadto, że zamierza podnieść podatki na węgiel oraz że pracuje nad innymi sposobami ograniczania zużycia tego surowca. Projekt ma wchodzić w życie stopniowo, a największe przeobrażenia planowane są po 2022 roku.
Pomimo zamiarów ograniczenia produkcji energii jądrowej Korea Południowa do 2022 roku uruchomi kolejne dwa reaktory atomowe. Spadek udziału energetyki jądrowej planowany jest w tym kraju dopiero od roku 2025. Obecnie tylko we Francji udział energii tego pochodzenia jest większy.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- swiatoze.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Zaopatrzenie biogazowni – najważniejsze informacje!
W Europie Zachodniej biogazownie wyrastają jak grzyby po deszczu. Są szczególnie popularne w Niemczech oraz Austrii. Coraz większym...
-
Gra w zielone
Liczba dostawców energii wiatrowej wzrasta z roku na rok i zbliża się już do trzystu. Małych elektrowni wodnych o mocy do 1 MW, które zaopatrują w...
-
-