Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-03-20 | Ostatnia aktualizacja: 2011-03-20
Hałas rozprasza jedzące ryby

Hałas rozprasza jedzące ryby
Jak powiedziała dr Julia Purser, autorka badania - cierniki wobec hałasu są rozproszone i wydają się niezdolne do skupienia. W halasie zajmowały się nie tylko jedzeniem, ale również innymi drobinami unoszącymi się w wodzie, nawet, kiedy było głośno przez kilka sekund. W naturalnym środowisku rybki narażone są na połknięcie szkodliwych dla nich drobin materii oraz jest większe ryzyko, że żerujące mniej skutecznie, a zatem i dłużej, cierniki padną ofiarą drapieżników.
W wielu środowiskach wodnych, zanieczyszczenie hałasem trwa znacznie dłużej niż czas przewidziany w tym badaniu. Czasami też hałas pojawia się co jakiś czas, ale za to systematycznie. Zespół badawczy, kierowany przez dr Andy Radford’a, bada teraz, w jaki sposób ryby mogą się dostosować do chronicznego lub powtarzającego się hałasu.
Wpływ hałasu na morskie ssaki był analizowany przez wielu naukowców. Stosunkowo niewiele informacji jest na temat reakcji ryb choć stanowią one ważne źródło pokarmu dla coraz liczniejszej populacji ludzi. Przeprowadzone badania pozwalają sądzić, że hałas może powodować pod wodą o wiele więcej niekorzystnych skutków, niż sądzono. Potrzeba jednak dalszych badań w tym zakresie.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- sciencedaily.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Biodegradowalne opakowania na skalę przemysłową - jakie są perspektywy?
Przemysł biodegradowalnych opakowań doświadcza dynamicznego wzrostu, podążając za rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania w sektorze...
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
-
-
-
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl