
25-26 listopada w Sztokholmie odbyło się seminarium poświęcone tematyce ochrony wód i gospodarki wodno-ściekowej, ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technologii oczyszczania ścieków. Wydarzenie, w którym udział wzięła m.in. Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, zostało zorganizowane w związku przewodnictwem Polski w Radzie Państwo Morza Bałtyckiego.
Polska niedawno objęła prezydencję w Radzie Państwo Morza Bałtyckiego i będzie pełnić tę funkcję do 2016 roku. Priorytetami polskiego przewodnictwa są: zrównoważony region dobrobytu, tożsamość regionalna, oraz bezpieczny region.
Sztokholmskie seminarium zostało zorganizowane przez Sekretariat Rady Państw Morza Batyckiego (RPMB), Królewski Instytut Technologiczny (KTH) oraz stowarzyszenie Suecia-Polonia Bro. Celem seminarium było przedstawienie wysiłków i osiągnięć Polski oraz Szwecji w zakresie poprawy stanu środowiska naturalnego Morza Bałtyckiego poprzez efektywną gospodarkę wodno-ściekową.
Gospodarka wodna oraz powiązana z nią gospodarka ściekami to jedne z podstawowych czynników stanowiących o zrównoważonym rozwoju. Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz systemów kanalizacyjnych wiąże się z istotną redukcją zrzutów zanieczyszczeń do wód powierzchniowych. Polska realizuje w ten sposób swoje zobowiązania wynikające z ratyfikacji międzynarodowych umów związanych z ochroną wód Morza Bałtyckiego.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- giwk.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
Jak obliczyć ślad węglowy swojego pojazdu i zmniejszyć jego wpływ na środowisko?
Chcesz dowiedzieć się, jak obliczyć ślad węglowy swojego pojazdu i ograniczyć emisję CO2? Świadomość ekologiczna i efektywne zarządzanie spalaniem...
-
-
-
-
-