
Niedzielny mecz Polski z Irlandią Północną wg danych Nielsen Audience Measurement obejrzało 12 mln Polaków. Wyraźnie odbiło się na to na zużyciu wody w całym kraju. Jak pokazują wykresy, w trakcie meczu kuchnie i łazienki są przez nas prawie nieużywane, natomiast w przerwie i po końcowym gwizdku zużycie rośnie skokowo.
W niedzielę w Warszawie po godzinie 18.00 zużycie wody z warszawskich Filtrów spadło do poziomu ok. 7,5 tys. m3 na godzinę, podczas gdy w godzinach 17-18 przekraczało momentami 9 tys. m3. W czasie przerwy w meczu, która przeważnie służy także jako przerwa na skorzystanie z toalety zużycie wody skoczyło aż do 12 tys. m3 na godzinę. Podobna sytuacja powtórzyła się po zakończeniu drugiej połowy.
"W czasie ważnego meczu - napisały warszawskie wodociągi na swoim profilu facebookowym - nasze komputery sterujące pompami są jednymi z pierwszych urządzeń, które zauważają, że właśnie zaczęła się przerwa lub sportowe widowisko dobiegło końca. W ciągu kilkudziesięciu sekund zapotrzebowanie na wodę wzrasta nawet dwukrotnie, a nasze pompy automatycznie zwiększają obroty by dostarczyć do Was odpowiednią ilość wody."
Identyczne zjawisko odnotowano także w innych polskich miastach. "Okazało się - mówi rzecznik Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Piotr Biernat - że w trakcie 90 minut meczu zapotrzebowanie na wodę było bardzo niskie i gwałtownie rosło w trakcie przerwy i po zakończeniu. To efekt tego, że na czas meczów, zwłaszcza polskiej reprezentacji, zamiera życie w kuchniach i łazienkach. Potwierdziło się, że ponad 50 procent wody w domowych gospodarstwach zużywana jest w ubikacjach."
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gazeta.pl, sport.pl

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Pompy do wody i ścieków. Rys historyczny.
Wodociągi i kanalizacja w mieście? Nie zawsze tak było. Przeciętny obywatel rzadko zastanawia się nad znaczeniem wodociągów i kanalizacji dla...
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.plTrendy proekologiczne na całym świecie sprawiają, że dbanie o środowisko staje się coraz ważniejszym aspektem dla zakładów przemysłowych. Czy
-
-
-
-
-
-
Mich
Super informacja. Czy z mistrzost świata też będzie raport? Nie ma to jak stwierdzać rzeczy oczywiste. Szkoda bo fachowość portalu cierpi na takich nic nie wnoszących artykułach.