Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-09-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-09-11
Fenomen geokraty – na czym polega
Fenomen geokraty – na czym polega

Czy można spotkać produkt o wszechstronnym zastosowaniu, nadającym się zarówno do celów estetycznych, jak i czysto budowlanych? Jak najbardziej. Jest nim geokrata komórkowa, która słusznie zyskuje coraz większą popularność.

Geokrata – czym jest?

Geokrata jest na pozór niepozornym narzędziem (które może osiągnąć pokaźne rozmiary), złożonym z wielu komórek tworzących strukturę przypominającą plaster miodu. Jej zaletą jest estetyka (można spotkać ją w kilku odcieniach, głównie czerni i zieleni), łatwość montażu, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz dostępność w wielu rozmiarach, dzięki czemu sprawdzi się w każdym miejscu. Zagospodarowanie terenu to idealny opis funkcji wytrzymałej na różne uszkodzenia geokraty. Najważniejszą jednak cechą tego narzędzia jest wielozadaniowość.

Wszechstronność geokraty

Fenomenem geokraty komórkowej jest jej uniwersalność. Główne przeznaczenie to stabilizacja gruntu (np. podjazdów, skarp, wałów). Może być jednak wykorzystywana również do aranżacji ogrodów, wzmacniania linii brzegowej i wałów przeciwpowodziowych, tworzenia dróg dojazdowych i leśnych, podbudowy kanałów i rurociągów, a nawet budowy chodników czy parkingów. Ponadto geokratę spotkamy w korzystnych i atrakcyjnych dla naszych finansów cenach. Geokrata komórkowa doskonale wpływa na środowisko – jest bezpieczna, nie zanieczyszcza, a nawet można ją poddawać recyklingowi. Posłuży przez wiele lat z powodu możliwości wielokrotnego użytku – montażu i demontażu. Geokrata przydaje się również w bardzo zaawansowanych kwestiach, np. poprawienie wytrzymałości drogi przy gruntach o niskiej nośności, jak również możliwość łączenia z nią wypełniaczy (gleb, trawy, betonu, kruszywa). Może być stosowana na płaskich powierzchniach i zboczach (uprzednio odpowiednio przygotowanych i ubitych).

Geokrata jest fenomenem z powodu swojej wszechstronności, ekonomiczności oraz proekologiczności, a także dbałości o bezpieczeństwo otoczenia dzięki działaniu przeciwerozyjnemu. Specjaliści i zadowoleni użytkownicy określają ją wyjątkowym narzędzie XXI wieku.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
CETEL Hutrownia
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także