Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-09-25 | Ostatnia aktualizacja: 2010-09-25
Do 12 lat więzienia za szkody środowiskowe

Do 12 lat więzienia za szkody środowiskowe
Według propozycji Ministerstwa Środowiska, które przygotowało projekt założeń, za zanieczyszczenia spowodowane nieumyślnie będzie groziło do dwóch lat pozbawienia wolności. Surowiej będą karani przedsiębiorcy. W przypadku gdy to oni spowodują szkodę w środowisku, narażą się na karę pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat. Gdy okaże się, że zakład produkcyjny czy przedsiębiorca działał nieumyślnie, to maksymalny pułap kary wyniesie do trzech lat.
Sankcje mają być znacznie surowsze, gdy w wyniku skażenia środowiska ucierpi człowiek. Jeżeli zanieczyszczenie odbije się na jego zdrowiu, to kara może maksymalnie wynieść 10 lat. Najsurowsze kary zostaną dla tych, którzy na tyle zaszkodzą środowisku, że w ten sposób spowodują śmierć człowieka – do 12 lat pozbawiania wolności.
Także za skażenie radioaktywne będzie można trafić do więzienia np. za nie utrzymywanie w odpowiednim stanie specjalnych urządzeń, co przyczyni się do skażenia radioaktywnego. W takiej sytuacji kara minimalna to grzywna, a maksymalna to dwa lata pozbawienia wolności.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gazetaprawna.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Panele fotowoltaiczne: Monokrystaliczne vs. polikrystaliczne vs. cienkowarstwowe
Rodzaje paneli fotowoltaicznych: przewodnik po technologiach Decydując się na instalację fotowoltaiczną, stajemy przed wyborem wielu komponentów...
-
Technologia, która uwalnia moce przerobowe specjalistów i generuje...
Schneider Electric prezentuje przemienniki częstotliwości (falowniki) serii ATV12, które mogą generować do 30 proc. oszczędności energii. ...
-
-
-
-