
Jak wynika z przygotowanego przez GUS raportu „Wskaźniki jakości pracy", liczba osób pracujących w warunkach niebezpiecznych czy ciężkich - w tym narażonych na nadmierny hałas - zmniejsza się. GUS wziął pod lupę przedsiębiorstwa zatrudniające 10 i więcej osób.
W 2016 roku zagrożenie środowiskiem pracy (czyli wpływ na pracownika szkodliwych czynników występujących w procesie pracy), uciążliwością pracy (szkodliwy wpływ wykonywanych czynności, np. ciężki wysiłek fizyczny) lub czynnikami mechanicznymi (kontakt z niebezpiecznymi urządzeniami) wynosił 8,1% Trzy lata wcześniej dotyczyło to 9,3% zatrudnionych.
Mniejszy był również odsetek pracowników zatrudnionych w warunkach zagrożenia hałasem. Z danych GUS wynika, że w 2016 roku dotyczyło to 3,3% zatrudnionych, gdy trzy lata wcześniej 3,6%. Zgodnie z definicją GUS, hałas "określany jest jako dźwięki szkodliwe, które mogą powodować uszkodzenia słuchu i inne zmiany w organizmie człowieka lub mogą w istotny sposób utrudniać wykonywanie pracy.
Z raporty dowiemy się także, że w porównaniu z danymi sprzed trzech lat mężczyźni pracowali krócej o pół godziny (w II kw. roku 2014 - 42,4 godziny, w III kw. roku ubiegłego - 41,9 godziny). Nic nie zmieniło się natomiast w sytuacji o kobiety, które tak jak przed trzema laty pracowały średnio 38,5 godziny tygodniowo.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- pulshr.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Poznaj tłocznie ścieków Hydro-Vacuum S.A.
Jednym z głównych i najbardziej uciążliwym problemem występującym w instalacjach przetłaczania ścieków jest obecność w nich ciał stałych. Bez...
-
Ekologiczne maty wejściowe – czystość, oszczędności i wizerunek Twojej firmy...
Dbanie o środowisko naturalne przestało być wyborem — stało się koniecznością. Firmy na całym świecie szukają sposobów, by zmniejszyć swój wpływ...
-
-
-
-
-