Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-10-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-23
Centra obróbcze CNC, czyli jak zautomatyzować procesy produkcyjne
Centra obróbcze CNC, czyli jak zautomatyzować procesy produkcyjne

Obróbka CNC jest dziś obecna w wielu różnych branżach. To nieodzowna technologia w stolarce budowlanej, meblarstwie, branży odzieżowej i reklamowej, ciesielstwie, produkcji opakowań i wielu innych. Zaawansowane centra obróbcze CNC to coś, bez czego trudno wyobrazić sobie proces produkcyjny.

 

Co to jest CNC?

CNC to skrót pochodzący z języka angielskiego, który oznacza Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Używa się go, by nazwać urządzenia sterowane za pomocą komputera, które używane są do obróbki różnych materiałów. Za największą zaletę maszyn CNC uważa się ogromną precyzję, a także 100% powtarzalność. Wykorzystując w swojej pracy tokarki, frezarki, czy inne maszyny CNC możesz mieć pewność, że każde, nawet to najbardziej zaawansowane zadanie będzie wykonane na bardzo wysokim poziomie. Właśnie dlatego do obrabiania oraz rozkrawania płyt meblowych stosują je przedsiębiorstwa produkujące meble. Bardzo cenią je również firmy, które wytwarzają różnego rodzaju opakowania. Centra obróbcze CNC sprawdzają się bowiem do obrabiania różnych materiałów: zarówno drewna, płyt meblowych czy MFD, jak również aluminium, tworzyw sztucznych i materiałów kompozytowych.

zdjecie2(8).jpg

Centra obróbcze CNC a możliwości dla przemysłu

Każde przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na inwestycję w maszyny CNC, może spodziewać się jeszcze lepszych efektów swojej pracy. Dzięki temu firmy mogą rozszerzać i udoskonalać swoją ofertę, a w konsekwencji jeszcze więcej zarabiać. Centra obróbcze CNC to rozwiązania funkcjonalne i wysoce praktyczne, ponieważ łączą w sobie wiele rozwiązań, które dotąd mogło zaoferować jedynie połączenie kilku różnych urządzeń. Pozwala to na znaczącą oszczędność w firmie, gdyż jedna maszyna może wykonać wiele zadań. Co więcej, zajmuje ona znacznie mniej miejsca niż kilka sprzętów, a kompaktowa budowa centrum obróbczego CNC jest naprawdę bardzo istotna.

Centra obróbcze CNC – poznaj ich zalety

Centra obróbcze CNC to również liczne zalety. Jedną z nich jest bez wątpienia możliwość ustalenia dowolnego cyklu produkcyjnego, który będzie dostosowany do potrzeb konkretnego zakładu czy aktualnie wykonywanego zlecenia. W trakcie pracy obrabiany materiał może być poddawany cięciu, frezowaniu, gwintowaniu, czy też rozwiercaniu. Co więcej, dzięki programowaniu możliwe jest także podniesienie efektywności obróbki, ponieważ urządzenia są w 100% prawidłowo skonfigurowane.

Ciekawym rozwiązaniem jest także opcja doposażania centrów obróbczych CNC w dodatkowe systemy i elementy. Dzięki temu można jeszcze bardziej poprawić wydajność urządzeń, a także ich funkcjonalność. Wśród takich elementów mogą znaleźć się na przykład systemu chłodzenia, głowice, systemy bazowanie i wiele innych.

 

Części do maszyn przemysłowych znajdą Państwo w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl

zdjecie3(8).jpg

 

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
akcesoria.cnc.info.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.