
Z badań zespołu naukowców, któremu przewodził Michael Greenstone z Uniwersytetu w Chicago, wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat skażenie powietrza w Indiach przyczyniło się do skrócenia średniej życia 660 milionom osób o trzy lata. Przygotowany przez naukowców raport ukazał się 22 lutego.
Indyjskie miasta należą do światowej czołówki pod względem zanieczyszczenia powietrza. Przyczynami są głównie gospodarka kraju oraz słaby monitoring składu chemicznego atmosfery.
W zeszłym roku Nowe Delhi było najbardziej zanieczyszczonym miastem na świecie. Jednak problem nie dotyczy tylko stolicy kraju. Aż 13 indyjskich miast znalazło się w przygotowanym przez Światową Organizację Zdrowia (World Health Organization) zestawieniu 20 miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Ponadto zatrważający odsetek 99,5% mieszkańców Indii oddycha powietrzem, które przekroczyło wyznaczone przez WHO normy.
Raport grupy Greenstone'a sugeruje, że odpowiedzialne za taką sytuację jest głównie uzależnienie Indii od paliw kopalnych. Indyjska energetyka opiera się przede wszystkim na węglu. Ponadto Indie mają bardzo ubogi system monitorowania składu chemicznego powietrza. Czujniki znajdują się głownie w dużych miastach, a na terenach wiejskich są praktycznie niespotykane.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- tvnmeteo.tvn24.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kupno samochodu elektrycznego – czy warto?
Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji, o czym przekonuje się coraz więcej kierowców. Kupno samochodu elektrycznego to inwestycja, która...
-
Cyfrowa odpowiedź na wartki strumień wyzwań
Sukcesywna modernizacja starzejącej się infrastruktury, optymalizacja jej wydajności, rozbudowa w miarę wzrostu liczby użytkowników oraz...
-
-
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl