
Aktywne substancje biologiczne są niezbędne, jeśli korzystamy z przydomowej oczyszczalni ścieków. Są one zawarte w wielu rodzajach biopreparatów, których używa się, by wystartować zbiornik lub później, by utrzymać go w należytej czystości. Jakie biopreparaty warto stosować i w jakim dokładnie celu się to robi?
Bez zatorów, przykrego zapachu i tłuszczu
Biopreparaty do przydomowych oczyszczalni (https://sklepekozet.pl/) mają wiele zalet, dlatego zdecydowanie warto z nich korzystać. Ich głównym zadaniem jest udroźnić przewody kanalizacyjne oraz zredukować wszelkie zanieczyszczenia w szambie, zneutralizować przykre zapachy oraz usunąć osady tłszczowe, które mogą zbierać się w zbiorniku. Biopreparaty sprawiają także, że środowisko zbiornika jest zdrowe zabijając bakterie będące dla nas zagrożeniem, np. bakterie salmonelli.
Biopreparaty do przydomowych oczyszczalni to wyselekcjonowane szczepy bakterii, które wyspecjalizowane są w rozkładzie ścieków. Często uzupełnione są one także enzymami i drożdżami, które dodatkowo przyspieszają rozkład wszelkich nieczystości. Pożyteczne bakterie żywią się tłuszczami, węglowodanami oraz białkami, z których składają się ścieki, tym samym redukując ich objętość. Dzięki dobrym biopreparatom możemy nawet do 90% zmniejszyć ilość szkodliwych związków zawartych w zanieczyszczeniach odprowadzanych do szamba.
Rodzaje biopreparatów do szamb
Rodzajów biopreparatów do przydomowych oczyszczalni jest całkiem sporo. Mają one różny skład jak i różna formę, np. proszku lub tabletek. Zdecydowanie najwięcej tego typu preparatów sprzedawanych jest w formie sypkiej - jako wspomniane już proszki, granulaty, w saszetkach, słoiczkach, nawet workach. Najlepsze biopreparaty to te, które zawierają w swoim składzie trzy składniki biologiczne redukujące ścieki - tymi składnikami są odpowiednie szczepy bakterii, aktywne enzymy oraz drożdże. Jeśli w zbiorniku dochodzi do wysokiej kumulacji zanieczyszczeń z tłuszczu, warto używać biopreparatów zawierających bakterie lipolityczne rozkładających tłuszcze oraz enzym zwany lipazą. Prawidłowe i regularne korzystanie z tego typu biopreparatów zapobiega wszelkich zatorom oraz pozwala zapobiec spadkom wydajności oczyszczalni. Ich ogromną zaletą jest to, iż są one bezpieczne dla środowiska i nie zawierają toksycznych substancji żrących czy kwasów.
Tego typu biopreparatów zależy używać zgodnie z zaleceniami producentów. Najczęstsze zalecenie to odmierzenie wymaganej ilości środka biologicznego i wsypanie go do muszli klozetowej, skąd dostanie się do zbiornika.
Podsumowując, stosowanie biopreparatów do oczyszczalni przydomowych to konieczność, o ile chcemy, by te działały bez zarzutu. Biopreparaty dostępne u nas szybko rozpuszczają nawet najbardziej uciążliwe nieczystości, udrażniają instalacje oraz neutralizują niechciane zapachy. Ich zaletą jest także spora wszechstronność użycia - nadają się do przydomowych oczyszczalni ścieków jak i do szamb, a nawet przenośnych toalet. Świednie redukują wszelkie kożuchy powierzchniowe jak i uporczywe osady denne.
Kategoria komunikatu:
Inne
- Źródło:
- Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także
-
Przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zasady działania. Opłacalność.
Warto rozpatrzyć budowę własnej przydomowej oczyszczalni ścieków Zasada działania Przydomowe oczyszczalnie ścieków to zespół urządzeń...
-
Tworzywa sztuczne w branży AGD - jak się je wykorzystuje?
Współczesny rynek sprzętu AGD stawia przed producentami wyzwania, które znacznie wykraczają poza funkcjonalność samych urządzeń. W erze świadomego...
-
-
-
-
-