Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-12  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-12
Bioelektra Group awansowała do finału konkursu Energy Globe
Bioelektra Group jest nominowana do nagrody w kategorii ziemia
Bioelektra Group jest nominowana do nagrody w kategorii ziemia

Energy Globe to nagroda dedykowana przedsiębiorstwom i zakładom działającym na rzecz poprawy jakości stanu środowiska. Konkurs posiada szczebel krajowy oraz międzynarodowy. Polskim laureatem i reprezentantem w kolejnym etapie została firma Bioelektra Group.

Wręczana od 1999 roku nagroda Energy Globe jest dziś jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży. Jej fundator, Austriak Wolfganga Neumann, chciał za jej pomocą zmotywować do inwestowania w najlepsze praktyki zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Rokrocznie o nagrodzę ubiega się około 800 projektów.

W 2017 roku laureatem polskiej krajowej nagrody była Bioelektra Group - nagrodzona za technologię RotoSTERIL, łączącą mechaniczne i termiczne przekształcanie odpadów. Międzynarodowa nagroda jest przyznawana w podziale na 5 kategorii: ziemia, ogień, woda, powietrze i młodość (m.in. projekty dot. edukacji młodzieży) oraz w kategorii specjalnej dla zrównoważonego plastiku. Bioelektra Group jest nominowana do nagrody międzynarodowej w kategorii ziemia.

Pomysł Polaków opiera się na technologii autoklawowania, czyli obróbki cieplnej odpadów za pomocą pary wodnej pod ciśnieniem. „W ciągu kilku godzin po przywiezieniu odpadów przez proces sterylizacji – mówi Paweł Miller, wiceprezes Bioelektra Group – przerywamy wszystkie procesy gnilne, emisję dwutlenku węgla i metanu. Jest to o tyle ważne, że nawet leżąc godzinę, odpady już zaczynają wydzielać gazy cieplarniane; a na wysypiskach leżą przecież całymi latami."

Technologia RotoSTERIL uzupełniona jest o specjalne oprogramowanie, które pozwala urządzeniu samodzielnie dostosowywać parametry procesu technologicznego – ciśnienie, temperaturę, czas sterylizacji. "Dzięki temu - dodaje Miller - efekt końcowy jest zawsze taki sam, niezależnie od składu odpadów, który każdego dnia może być inny."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
teraz-srodowisko.pl, PAP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także